Bazén byl zavřený dvě třetiny roku. Návštěvníků přišlo jen 18 tisíc místo obvyklých padesáti

Postoloprty – Celé dvě třetiny roku byl loni uzavřený plavecký bazén v Postoloprtech. Ani letos není zatím situace o moc lepší, lidé od nového roku dosud nemohli sportovní areál navštívit ještě ani jednou kvůli aktuálním bezpečnostním opatřením. Kdy tato situace a povinná uzavírka skončí, není pořád jasné. Momentálně je nouzový stav v ČR znovu prodloužený až do 14. února (a platí nepřetržitě už od 5. října).

227 dní z roku 2020 mimo provoz

„Bazén byl v roce 2020 uzavřený 154 dní kvůli epidemiologickým opatřením proti Covid-19 a dalších 73 dnů kvůli tradiční letní provozní odstávce, během níž probíhá údržba zařízení. Celkem byl tedy bazén zavřený 227 dní, dvě třetiny roku. A uzavírka bohužel pokračuje i letos, je to velmi nemilé omezení našich služeb,“ uvedla Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty. Společnost pečuje v Postoloprtech o bazén, hřbitov, ubytovnu, zajišťuje i svoz odpadu, dodávku tepla a další služby pro obyvatele města.

Návštěvnost klesla také přibližně na třetinu

Příznivcům plavání v bazénu se snaží jeho správci vyjít vstříc, jak jen to jde. Lidé, kteří mají předplacené permanentky, je budou moci využít v plné míře na celý zaplacený časový úsek hned, jakmile bazén znovu otevře. „Všem zákazníkům jsme automaticky prodloužili platnost permanentek o celé období nucené uzavírky permanentek, nikdo o nic nepřijde,“ uvedla jednatelka. Loňské uzavření bazénu se samozřejmě projevilo i na číslech návštěvnosti. Zatímco v roce 2019 si přišlo do bazénu zaplavat (nebo do posilovny ve stejném areálu zacvičit) celkem skoro 46 tisíc lidí, v roce 2020 jich bylo jen asi 18 tisíc.

Při letní provozní uzavírce proběhla řada oprav a vylepšení

Provozovatelé bazénu mysleli na jeho návštěvníky i během pravidelné letní odstávky, a tak o prázdninách proběhla ve sportovním areálu řada oprav a vylepšení. „Naši pracovníci zajistili výměnu dveří a dlažby ve vstupní hale, výměnu obkladů, dlažby na pánském i dámském WC ve vestibulu, opravili dlažbu a obklady i v samotných bazénech v sauně i v hlavním plaveckém. Namontovali nový ukazatel teploty vody a vzduchu, informační panel pro čipové karty, vyměnili zámky v šatních skříňkách. V posilovně je od léta nový koberec a zrcadlo, přikoupili jsme také nový běžecký pás a další drobné vybavení. Město Postoloprty na všechny opravy přispělo částkou téměř 700 tisíc korun, za což děkujeme,“ vypočetla Iveta Petřivalská.

Město podporuje provoz bazénu, vstupné se díky tomu nebude letos zdražovat

Radnice podpořila dalším příspěvkem provoz bazénu i v letošním roce, takže až sportovní zařízení znovu otevře, nemusí se návštěvníci obávat, že by měli platit vyšší vstupné. „Díky velké podpoře města Postoloprt a finančnímu příspěvku na energie a opravy bude možné udržet ceny vstupného na úrovni roku 2020,“ dodala jednatelka.

ČTĚTE TAKÉ: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města

ČTĚTE TAKÉ: Kauza zchátralého zámku v Postoloprtech: město dostalo nabídku koupit památku za 13 milionů

ČTĚTE TAKÉ: Koupí město zpustlý zámek? Rozhodování bude hodně těžké, vyplývá z ohlasů z Postoloprt

(na snímcích: bazén a posilovna v Postoloprtech, foto: Služby města Postoloprty)