Nový pomocník v Postoloprtech: elektromobil usnadňuje práci při úklidu města

Postoloprty – Je tichý, efektivní, vejde se skoro všude, nezatěžuje životní prostředí. V Postoloprtech a okolí při úklidu města a spádových vesnic od letošního podzimu pomáhá nový elektromobil. Vozidlo francouzské výroby používá společnost Služby města Postoloprt.

Nový komunální užitkový elektromobil Goupil G4 společnost zakoupila do své výbavy, aby zefektivnila veřejné práce ve městě a okolí. Na projekt přispěl i Státní fond životního prostředí ČR. Nové vozidlo dokáže ujet na jedno nabití až 80 kilometrů a díky tomu může též na jedno nabití spolehlivě pracovat celou osmihodinovou směnu.

„V současnosti ho nejvíc využíváme pro sběr spadaného listí a jeho odvoz do kompostárny. Lidé ho mohli nejvíce vidět na městském hřbitově, kde usnadňuje úklid díky své malé šířce – dokáže projet všemi úzkými uličkami,“ vysvětlila Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty.

Vozidlo je široké jenom 1,2 metru. Přitom dokáže jet rychlostí až 50 km/h a uveze hmotnost nákladu přes 1200 kg. Na korbu se dá namontovat i klecová nástavba, což se například hodí zvláště teď při zmiňovaném převážení listí, aby ho vítr znovu nerozfoukával.

„Vozidlo budeme využívat také pro svoz odpadu, při sečení trávy, zalévání veřejné zeleně a dalších podobných činnostech,“ upřesnila Iveta Petřivalská. „Koupí elektromobilu jsme se připojili k městům, kterým není ekologie lhostejná a snaží se snížit negativní vlivy, zejména emise, na životní prostředí a zdraví obyvatel,“ dodala jednatelka.

(PR, snímky: Služby města Postoloprty)