Hygienici v Lounech uzavřeli už čtvrtou školku. Prvňáci a druháci se naopak vrátí do lavic – po více než měsíci

Louny – Peripetie kolem zavírání a otevírání mateřských škol v Lounech v souvislosti s výskytem Covid-19 nekončí. Školky si postupně „předávají štafetu“, a jakmile v jedné skončí karanténa, koronavirus se objeví zase v nějaké jiné jen o kousek dál.

Čtvrtou v pořadí je MŠ ČSA

Přibližně tak by se dala s trochou nadsázky popsat současná situace ve městě. Ve středu po státním svátku se vrátí děti do MŠ Šafaříkova, která byla kvůli karanténě zavřená od 6. listopadu.  Ale i tak nebudou všechny školky ve městě v provozu, protože od pondělí 16.11. hygienici kvůli výskytu Covid-19 uzavřeli zase MŠ v ulici Čs. armády. Je to už čtvrtá mateřská škola v Lounech, která během krátké doby od závěru října musela přerušit provoz a nastoupit do karantény. „Tato školka teď bude uzavřena minimálně do 23. listopadu,“ potvrdil starosta Loun Pavel Janda.

Ve školkách proběhla dezinfekce

Předtím byly postupně uzavřeny také MŠ V Domcích, MŠ Kpt. Nálepky a zmiňovaná MŠ Šafaříkova. Ve všech školkách během karantény proběhla dezinfekce všech prostor. „Firma Marius Pedersen u nás udělala ohniskovou polymerovou dezinfekci, která ničí viry a bakterie a účinkuje až 21 dní. Pro lidi je zdravotně nezávadná. Firma to udělala bezplatně jako sponzorský dar, za což děkujeme. Ve středu 18. listopadu obnovujeme provoz a na děti se už moc těšíme,“ uvedla Lenka Kučerová, ředitelka MŠ Šafaříkova.

Ve středu se vracejí prvňáci a druháci

Dobrou zprávou pro rodiče je, že stejný den se vracejí do tříd k výuce i menší děti ze základních škol. Toto opatření platí celostátně, jako první bude obnovena výuka pro děti z prvních a druhých tříd. „Vyučování prvňáků a druháků bude u nás probíhat denně od 8 do 11.40 hodin. Děti nebudou mít ještě tělesnou ani hudební výchovu. Po celou dobu pobytu ve škole budou muset mít děti nasazené roušky,“ popsala Radka Dinková, ředitelka ZŠ Prokopa Holého v Lounech. V provozu podle ní bude i družina a školní jídelna.

Kdy se vrátí starší děti, to se ještě upřesňuje

Školy v celé ČR vláda plošně uzavřela od 14. října, prvňáci a druháci se tak vrátí do lavic po více než měsíci. Návrat starších dětí do škol ještě není zcela upřesněn, ale diskutuje se o možném termínu 23. listopadu.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Třetí školka v Lounech je teď mimo provoz, potíže byly i v Podbořanech

ČTĚTE TAKÉ: Situace v Lounech se zlepšila, dvě školky znovu otevírají

ČTĚTE TAKÉ: V ČR už má virus každý stý obyvatel. Nově nakažený je i starosta Loun