Město se chystá koupit tři pozemky poblíž ulice Lucemburků, vlastníkem je nyní firma Shell

Louny – Město Louny pravděpodobně koupí do svého vlastnictví tři pozemky na západním okraji městské zástavby poblíž ulic Lucemburků, Březinova a Dalimilova. Současným majitelem je společnost Shell Czech Republic, která provozuje čerpací stanici Shell v Postoloprtské ulici, jež leží jen asi 300 metrů od uvedených pozemků.

Cena je přibližně 320 tisíc korun

Obě strany spolu o převodu pozemků jednají již zhruba dva roky. První zájem o možný nákup projevilo město v březnu 2022. Postupně se obě strany dohodly na ceně přibližně 320 tisíc korun za všechny tři pozemky. Jejich celková plocha je 597 čtverečných metrů. V katastrálních mapách jsou pozemky vedeny jako orná půda, v územním plánu města Loun jsou vymezeny jako plochy k hromadnému nebo také k individuálnímu bydlení.

Rada města již záměr schválila

Rada města Loun nyní v březnu schválila záměr města odkoupit tyto pozemky za uvedenou cenu. Pro tento záměr hlasovalo všech sedm přítomných radních, nikdo nebyl proti ani se nezdržel hlasování. Definitivní nákup bude muset potvrdit ještě zastupitelstvo.

Nákup doporučil i městský architekt

Nákup pozemků ve svém vyjádření ještě před jednáním politiků podpořil architekt města Loun Radek Janoušek. „Odkup pozemků jednoznačně doporučuji, výsledkem bude kompletní scelení pozemků v lokalitě do vlastnictví města, bude to přínosné do budoucna například při rekonstrukci ulic, výsadbě zeleně, vybudování chodníků i při dalších možných plánech města v celé této oblasti,“ vysvětlil architekt.

(ilustrační foto nahoře: křižovatka ulice Dalimilovy a Lucemburků v Lounech, v pozadí „pod kopcem“ jsou paneláky na sídlišti Přemyslovců. Město Louny se nyní připravuje odkoupit pozemky v této lokalitě od společnosti Shell. Foto Mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Velký javor se měl stěhovat kvůli stavbě Lidlu. Ale stálo by to milion. Strom zatím zůstane beze změn

ČTĚTE TAKÉ: Šest set lidí hlasovalo v anketě. Určili, že město nechá postavit lanové centrum a lezeckou stěnu

ČTĚTE TAKÉ: Na náměstí nejde vjet od Žatecké brány. V centru Loun po pár měsících znovu začaly komplikace a uzavírky