Na náměstí nejde vjet od Žatecké brány. V centru Loun po pár měsících znovu začaly komplikace a uzavírky

Louny – Pivovarská ulice v centru Loun, vedoucí od náměstí a radnice směrem k Žatecké bráně, byla minulý rok zavřená od července do listopadu a teď se situace zase opakuje. Ulice je pro auta neprůjezdná od pátku (15.3.) a takto uzavřena bude skoro dva týdny – do 27. března. Důvodem jsou stejně jako loni pokračující práce na rekonstrukci vodovodu v centru města. Ty povedou i k dalším komplikacím a změnám při pohybu v okolí náměstí a v centru města, například v ulici Beneše z Loun. Práce a omezení v centru potrvají podle současných informací do 31. května.

Město zveřejnilo informace zhruba týden předem

Informovala o tom lounská radnice. Město zveřejnilo informace o pokračování prací a uzavírce v centru zhruba s týdenním předstihem na svém webu a posílalo je i lidem do mailů či telefonů prostřednictvím platformy munipolis.cz (u níž je potřeba „jako občan“ se přihlásit k odběru zpráv a mít zřízený účet, pro město Louny tuto možnost využívá aktuálně zhruba 1330 lidí, pozn. red.).

Od Žatecké brány nyní nejde projet na náměstí

Aktuálně je zavřená celá Pivovarská ulice a vjezd do centra města ve směru od Žatecké brány není možný. Cesta končí asi sto metrů za branou poblíž pekařství a kina jako „slepá ulice“. Kdo chce jet do Loun na náměstí, musí přijet z opačného směru, tedy „od kulturáku“ Hilbertovou ulicí, a stejnou trasou pak zase vyjet, jiná varianta není teď možná. Takhle to potrvá až minimálně do středy 27. března.

Pivovarská se znovu otevře až ke konci března

„Od 28. března bude Pivovarská znovu otevřena pro dopravu. V té době začne mimořádně fungovat jako komunikace s dopravou v obou směrech, zároveň na ní bude platit zákaz zastavení,“ popsala další plánovaný vývoj Zlata Náglová z Městského úřadu Louny. Zavřená bude ulice Beneše z Loun (což platí už nyní), ta bude průjezdná jen pro vozidla obsluhující stavbu. Tato omezení potrvají do konce května.

Opoziční zastupitelé požádali o svolání mimořádné schůze

Části lidí se opakující se uzavírky a komplikace v centru města nelíbí. „Rekonstrukce? Tohle spíš vypadá jako blokáda,“ napsal na profil města na sociální síti Petr Lenk. Ke kritickým ohlasům se dokonce připojili i někteří zastupitelé. Ti v tomto týdnu zveřejnili i „žádost o svolání mimořádné schůze zastupitelstva kvůli dopravním omezením v centru“. „Žádost podalo jedenáct zastupitelů ze čtyř opozičních zastupitelských klubů,“ uvedl Pavel Janda, současný zastupitel, který v letech 2018-2022 vedl město jako starosta. Opoziční zastupitelé chtějí na schůzi o všem podrobně jednat s investorem, zhotovitelem, městskou policií a chtějí také zlepšit způsob informování obyvatel, jak uvádějí v prohlášení.

Vodovod v centru je desítky let starý a velmi poruchový, výměna je nutná

Další skupina lidí chápe, že vodovodní síť v oblasti pod centrem města je už silně zastaralá a poruchová a práce na rekonstrukci se prostě někdy udělat musí, je to nevyhnutelný krok. „Vodovod je starý více než šedesát let. Síť je už značně poruchová, je nutná rozsáhlá výměna potrubí. Řidičům se omlouváme za všechny komplikace, ale bez výkopů a dopravních omezení to bohužel udělat nejde,“ popsal už loni místostarosta Loun Pavel Csonka. 

(na snímku nahoře: zákaz vjezdu v Lounech, nyní „cesta končí“ sto metrů za Žateckou branou. Na náměstí se teď už dál pokračovat nedá a jediný příjezd na něj je možný z opačného konce města přes Hilbertovu ulici. Foto Městský úřad Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Objížďky a omezení u náměstí v Lounech trvají už čtvrt roku. Protáhnou se až do listopadu

ČTĚTE TAKÉ: Pivovarská ulice, kde žádný pivovar není, je konečně průjezdná

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun bude natrvalo zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu