Nové přístroje za 4,5 milionu: město koupí rolbu pro zimní stadion a časomíru pro sportovní halu

Louny – Ve sportovní hale bude nová časomíra a na zimním stadionu zase nová rolba – jezdící přístroj k údržbě kvality a hladkého povrchu ledu. Obě zakázky na novou výbavu sportovních objektů vypsala nyní v září lounská radnice. Záměr nákupu obou přístrojů schválila už v průběhu léta rada města, celková investice dosáhne téměř 4,5 milionu korun.

Rolba má být do konce roku

Jenom samotná rolba bude stát kolem 3,7 milionu korun. Město v podmínkách veřejné zakázky, jejímž prostřednictvím nyní hledá dodavatele – prodejce rolby, stanovilo požadavek, že rolba musí být co nejnovější, podmínkou je rok výroby 2023. Město chce, aby nová rolba pracovala výhradně na elektřinu. Nynější přístroj na zimním stadionu je starý skoro dvacet let a jako pohonné médium má benzin nebo plyn. Prodejce chce město podle výhodnosti nabídnutých podmínek vybrat v průběhu října a nová rolba má začít na zimním stadionu sloužit ještě před koncem letošního roku.

Časomíra v hale bude přibližně od ledna

V městské sportovní hale, kde se často hraje například špičková házená, bude zase instalována nová časomíra. Nákup zařízení bude stát přibližně 700 tisíc korun. Radnice nyní rovněž hledá prodejce a také dodavatele pro odbornou montáž přímo na místě. Nová časomíra by měla v hale být k dispozici nejpozději od ledna 2024, vyplývá z dokumentace města.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Loděnice půjde do zimy s novým systémem vytápění, město Louny jí dalo příspěvek

ČTĚTE TAKÉ: Je tady skoro léto, ale na zimním stadionu je pořád živo. Firma dělá nové mantinely a střídačky

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus