Led je pryč, ale na zimním stadionu je živo. Firma dělá nové mantinely a střídačky

Louny – V polovině dubna skončila sezona a začal se rozpouštět led a hned od začátku května na plochu zimního stadionu Louny nastoupili řemeslníci. Začala plánovaná výměna mantinelů, střídaček, ochranného plexiskla a dalších prvků. V září už vyjedou hokejisté a bruslaři na led do další sezony ve vylepšených prostorách oblíbeného lounského sportoviště.

Hokejová tréninková střílna

Práce se rozjely naplno, rekonstrukce probíhá právě v těchto dnech. Město za ni zaplatí přibližně 2,2 milionu korun. „Hokejisté, krasobruslařky i veřejnost se mohou těšit na nové mantinely, modernizované vnitřní prostory. Pro hráče hokeje při trénincích začne sloužit i nově vybudovaná tréninková střílna,“ popsal některé z probíhajících prací chystaných novinek starosta Loun Pavel Janda, který se byl na zimním stadionu během květnové rekonstrukce osobně podívat.

Tři vjezdy pro rolbu, šest dvířek pro bruslaře

Práce začaly v květnu a mají skončit do závěru července. Staré mantinely, hráčské lavice a další součásti střídaček budou odstraněny, stejně tak i ochranné plexisklo nad ledovou plochou. Na jejich místo přijde nové vybavení. Součástí nově vybudovaného hrazení s mantinely budou tři vjezdy pro rolbu na údržbu ledu a šest dvířek pro možnost vstupu bruslařů a hokejistů na led. Nové budou i ochranné sítě nebo hokejová elektronická časomíra.

Jediný zimní stadion v celém okrese

Krytý zimní stadion v Lounech je jediný na území celého okresu Louny. Slouží pro tréninky a soutěže malých i velkých hokejistů a krasobruslařů, stejně tak je k dispozici zájemcům i pro pravidelné veřejné bruslení. Umělá ledová plocha, tehdy ještě bez zastřešení, byla na místě vybudována v roce 1965. O dvacet let později dostalo kluziště a hokejové hřiště i střechu a stal se z něj krytý zimní stadion.

ČTĚTE TAKÉ: Nové mantinely, střídačky i ochranné sklo. Bruslaři, hokejisté a diváci se od podzimu mohou těšit na vylepšený stadion

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: OBRAZEM: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

(na snímcích: výměna mantinelů, střídaček a další probíhající úpravy na Městském zimním stadionu v Lounech. Foto Lounská správa sportovních areálů)