Osvětlení na křižovatce u Tesca se začne dělat v červnu. Rychlost na hlavním tahu bude snížena na 50 km/h

Žatec – Práce směřující k novému osvětlení křižovatky Plzeňské a Husovy ulice na obchvatu Žatce poblíž čerpací stanice a obchodu Tesco v horní části města začnou v červnu a skončit by měly do letních školních prázdnin. Křižovatku pak bude nově „ozařovat“ šest nových stožárů s osvětlením, což by mělo zvýšit její bezpečnost pro všechny účastníky provozu zejména od podzimu, kdy se začne znovu brzy stmívat a ráno pozdě rozednívat.

Na „plzeňské“ bude platit padesátka a zákaz předjíždění

O vybudování osvětlení na křižovatce rozhodla rada města Žatce na začátku letošního roku, v únoru pak i vybrala dodavatelskou firmu. Krajský úřad Ústeckého kraje nyní v květnu určil termín výstavby a způsob dopravních a dalších bezpečnostních opatření na místě během probíhající stavby. „Přechodná úprava provozu v dotyčném úseku na silničním obchvatu Žatce na hlavním tahu Plzeň – Žatec – Most bude trvat od 1. do 30. června. Během prací bude na plzeňské silnici v uvedeném místě stanovena nejvyšší povolená rychlost na 50 km/h, platit bude také zákaz předjíždění,“ vysvětlila Petra Kudrnová z odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu. K chystaným úpravám křižovatky i přechodnému značení se vyjádřila také Policie ČR – dopravní inspektorát – a vydala k nim souhlas.

Město za osvětlení zaplatí přibližně 450 tisíc

Práce na křižovatce zajistí firma Hanzl Elektromontáže z Prahy, město za toto vylepšení bezpečnosti zaplatí přibližně 450 tisíc korun. Na křižovatce se stýká Husova ulice, která je jednou z nejvytíženějších dopravních komunikací ve městě, s hlavním silničním tahem Plzeň – Žatec – Most – Ústí, jenž vede po západním okraji městské zástavby jako obchvat a denně po něm projede podle sčítání dopravních expertů více než deset tisíc vozidel. Křižovatka u obchodu Tesco, do níž ústí výjezd od nákupní zóny i od největšího žateckého sídliště Jih, patří k nebezpečným místům, občas se na ní stávají vážné nehody. V budoucnu by měla být přestavěna na kruhový objezd.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Na jaře začnou práce pro lepší bezpečnost křižovatky v Žatci. Osvětlení zajistí šest nových stožárů

ČTĚTE TAKÉ: Osvětlení, přechody, změna přednosti v jízdě. Město chystá úpravy na plzeňské silnici v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Na křižovatce mezi Lenešicemi a Dobroměřicemi na trase Louny – Most vznikne kruhový objezd. Vážné nehody by tam měly skončit