Natáčení v Postoloprtech začalo. Na statku vznikají scény z chudé Gruzie v 90. letech

Postoloprty – V Postoloprtech o víkendu začalo očekávané natáčení filmu Extraction 2, akčního snímku s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Film pro společnost Netflix vzniká na různých místech ČR už od loňského prosince, filmaři nyní pracují v areálu bývalého knížecího Schwarzenberského statku v centru městečka. V lednu se točilo například v nedalekém Terezíně.

Statek bude evokovat atmosféru Gruzie z 90. let

Příběh navazuje na úspěšný první film Extraction, hlavním hrdinou je vysloužilý voják, válečný veterán. V prvním snímku pomohl zachránit uneseného chlapce, nyní se děj příběhu odehrává v prostředí Gruzie v 90. letech, v zemi tehdy zmítané chudobou, násilnostmi a nepokoji. Vhodné kulisy pro některé z předepsaných filmových záběrů poskytl právě postoloprtský bývalý statek. Není to přitom poprvé, kdy do jeho areálu zavítali filmaři z Netflixu: už loni v březnu v něm jiný filmový štáb točil scény pro tehdy vznikající nové filmové zpracování slavného protiválečného románu Na západní frontě klid.

Filmaři městu zaplatí 50 tisíc za pronájem

Produkční společnost bude nyní v Postoloprtech pracovat ještě přibližně tři až čtyři dny. Všechny potřebné veřejné plochy mají filmaři od města pronajaté až do středy 16. března. Radnice za pronájem dostane částku kolem padesáti tisíc korun, informoval už dříve starosta Postoloprt Zdeněk Pištora. Jednou z důležitých ploch pro filmaře kromě areálu statku bylo i místo pro parkování, které jim radnice pomohla nalézt. Na vyčleněné ploše během víkendu parkovalo více než sto vozidel, která přivezla členy štábu a potřebnou techniku.

ČTĚTE TAKÉ: Natáčení filmu v Postoloprtech o statečném vojákovi se posune přibližně o týden, začne 12. března

ČTĚTE TAKÉ: Neohrožený voják půjde do akce. Za dva týdny začne natáčení v Postoloprtech

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem jediný, kdo ve filmu Zátopka předběhl, směje se Petr ze Žatce. Zahrál si v nejlepším snímku roku o slavném sportovci

(na snímcích: filmaři připravují víkendové natáčení v prostorách statku v Postoloprtech. Úplně dole je parkoviště pro členy štábu. Foto Pavel Panenka)