Natáčení filmu v Postoloprtech o statečném vojákovi se posune přibližně o týden

Postoloprty – Očekávané natáčení akčního filmu v Postoloprtech v produkci společnosti Netflix se proti původně předpokládanému termínu posouvá zhruba o týden, přípravné práce filmového štábu však začnou ve městě už v nejbližších dnech, možná už tento víkend. Od soboty 5. 3. má tým produkční společnosti pronajaté plochy k parkování, vytváření potřebného zázemí a přípravě kulis a podmínek pro natáčení.

Pronájem ploch ve městě platí od 5. do 16. března

Vyplývá to z usnesení rady města, která v závěru února na základě dohody s produkční společností určila přesný termín pobytu filmového štábu v Postoloprtech a okolí. Filmaři mají nyní pronajaté plochy ve městě od 5. do 16. března. „Hlavní natáčecí den měl původně být v neděli 6. března, nyní se nově posunul na sobotu 12. března,“ upřesnila Lenka Hofmanová, vedoucí odboru rozvoje města postoloprtské radnice.

Točit se bude hlavně v bývalém Schwarzenberském statku

Filmaři budou v Postoloprtech tvořit snímek s názvem Extraction 2 s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli. Příběh o statečném vojáku veteránovi naváže už na první podobný úspěšný film se stejným hrdinou s názvem Extraction. Film se natáčí už od konce minulého roku i na jiných místech České republiky. V Postoloprtech budou filmaři pořizovat záběry hlavně v areálu bývalého Schwarzenberského statku. Ten „účinkoval“ ve válečném filmu už také loni na jaře, kdy v něm jiný štáb natáčel novou verzi slavného příběhu Na západní frontě klid a ve statku filmaři tehdy točili scény se zraněnými vojáky, ošetřovanými v polní nemocnici v době 1. světové války.

Zázemí filmařů bude v ulici Boženy Němcové

Nynější filmaři budou mít hlavní zázemí v oblasti kolem ulice Boženy Němcové. Do Postoloprt začnou přijíždět už v nejbližších dnech, město jim vyšlo vstříc, obě strany se dohodly na spolupráci. „Za pronájem veřejných ploch filmová společnost městu zaplatí částku přibližně 50 tisíc korun,“ uvedl na dotaz naší redakce Zdeněk Pištora, starosta Postoloprt.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Neohrožený voják půjde do akce. Na začátku března se chystá natáčení v Postoloprtech

ČTĚTE TAKÉ: Válečné příběhy točené v našem regionu pokračují. Filmaři obsadí Žatec, Lenešice i Černochov

ČTĚTE TAKÉ: Pár telefonátů a pak už mě pustili, směje se fotografka z Podbořan. Jedna z mála, kdo nafotil vojáky ve vznikajícím slavném příběhu