Kultura ožívá. V Kryrech vystoupí Mňága a Žďorp, lístky už se prodávají

Podbořansko – Kultura po dlouhých měsících covidové pauzy s úplným nebo částečným omezením nyní naplno ožívá, „na plný provoz“ postupně najela divadla, kina, aktivity obnovují také pořadatelé koncertů. Jeden z nich je připraven na počátek dubna v Kryrech. V sokolovně vystoupí v sobotu 2. dubna slavná rocková kapela Mňága a Žďorp v čele s Petrem Fialou, jmenovcem současného českého premiéra. Čtenáři našich internetových „novin zblízka“ budou moci v průběhu března vyhrát dvě vstupenky na tento koncert, které věnuje pořadatel díky dobré spolupráci s redakcí.

Kromě Mňágy bude dalším hostem i kapela Natřije

„Koncert proběhne v sobotu 2. dubna od 20 hodin. Sál sokolovny otevřeme už v 18 hodin. Kromě hlavní kapely Mňága a Žďorp bude dalším hostem také skupina Natřije,“ uvedl pořadatel koncertu Kamil Tesař. „Mňágu jsem oslovil, protože v ČR je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Doufám, že koncert se bude lidem líbit, že fanoušci kultury z Podbořanska a okolí ocení kvalitní hudební produkci po velmi dlouhé pauze,“ sdělil Kamil Tesař, který pracuje jako právník a pořádání kulturních událostí je spíše jeho „koníčkem“. „Pokud se koncert vydaří, budeme moc rádi. Pokud budou mít lidé zájem, navážeme na něj později i nějakými dalšími podobnými akcemi,“ uvedl pořadatel. Na léto organizuje také například další hudební festival v kryrském letním kině.

Hodinový hotel, Písnička pro tebe…

Kapela Mňága a Žďorp vznikla na začátku 80. let ve Valašském Meziříčí, původně se jmenovala Slepé střevo. Největší úspěchy slavila na přelomu 80. a 90. let, mezi nejznámější hity patří například Hodinový hotel, Písnička pro tebe, I cesta může být cíl a další. Režisér Petr Zelenka ve spolupráci s kapelou natočil i film Mňága – Happy End. „Název skupiny, pro většinu lidí nesrozumitelný, si skupina půjčila ze slezského dialektu, znamená to pojmy jako bláto a staré krámy,“ připomněl jednu ze zajímavostí Kamil Tesař.

Vstupenky se dají koupit v knihovně nebo na internetu

Vstupenky na koncert v Kryrech mohou zájemci sehnat už nyní, lístky se dají koupit například v Kryrech v knihovně nebo také na portálu ticketstream.cz. V předprodeji stojí jeden lístek 350 Kč, na místě v den koncertu budou za čtyři stovky.

(na snímku nahoře: Mňága a Žďorp – současná sestava a podoba kapely. Foto: archiv pořadatelů)