Neohrožený voják půjde do akce. Za dva týdny začne natáčení v Postoloprtech

Postoloprty – S jarem se tradičně rozjede i „natáčecí sezona“ filmů v našem regionu. Minulý rok v březnu filmaři točili slavné příběhy s válečnými náměty Na západní frontě klid a Norimberk, filmové scény tvořili v lokacích na Lounsku, Žatecku i Podbořansku. A zanedlouho bude natáčení v regionu i filmy s vojenskou tematikou pokračovat: tentokrát se začne v Postoloprtech a točit se bude snímek Extraction 2 s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

Točit se bude hlavně na bývalém statku

Natáčecí den v Postoloprtech proběhne přibližně za dva týdny, připraven je na neděli 6. března. „Točit se bude hlavně v prostorách bývalého Schwarzenberského statku, který jeho majitel posledních několik let postupně opravuje. Členové filmového štábu budou mít zázemí v ulici Boženy Němcové a produkční společnost požádala město o spolupráci. Zajistíme pro ně místo na parkování, pronájem potřebných ploch a podobné věci,“ uvedla na dotaz naší redakce Lenka Hofmanová, vedoucí odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty.

Ve statku pracovali filmaři už také loni na jaře

Ve Schwarzenberském statku Knížecí dvůr v Postoloprtech natáčeli filmaři už loni v březnu scény pro novou verzi příběhu Na západní frontě klid podle slavného románu Ericha Marii Remarqua. V prostorách statku vznikaly záběry se zraněnými vojáky v prostředí polní nemocnice z dob 1. světové války. „Jsem hrdý na to, že město Postoloprty, samo s bohatou historií i početnými památkami, může hostit tak velkou filmovou produkci a že může posloužit k dalšímu uměleckému zpracování celosvětově tak známého literárního díla,“ uvedl tehdy Dalibor Konopáč, majitel statku.

Nový film se točí i na jiných místech ČR už od loňského prosince

Loňský válečný příběh vznikl pro filmovou společnost Netflix a stejná společnost je producentem i nynějšího nově chystaného snímku. Extraction 2 je příběh statečného vysloužilého vojáka veterána, který se postaví zločincům. Naváže na první film s názvem Extraction, v němž voják pomohl zachránit uneseného chlapce. Příběhy trochu připomínají dřívější úspěšnou sérii filmů s vojákem Johnem Rambo, jehož hrál Sylvester Stallone. Nyní je v hlavní roli Chris Hemsworth, známý například ze snímků Rivalové, V srdci moře, Avengers a dalších. Film se natáčí už od konce minulého roku i na jiných místech České republiky.

(snímek nahoře: Chris Hemsworth v připravovaném filmu Extraction 2. Foto Netflix)

ČTĚTE TAKÉ: Válečné příběhy pokračují. Filmaři obsadí Žatec, Lenešice i Černochov

ČTĚTE TAKÉ: Pár telefonátů a pak už mě pustili, směje se fotografka z Podbořan. Jedna z mála, kdo nafotil vojáky ve vznikajícím slavném příběhu

ČTĚTE TAKÉ: Filmaři za pár dní rozjedou další natáčení v Žatci. Seriál Ponorka přinese městu milion korun