Filmaři za pár dní rozjedou další natáčení v Žatci. Seriál Ponorka přinese městu milion korun

Žatec – Další z mnoha filmových děl s válečnou či historickou tématikou se bude natáčet v Žatci. Tentokrát to bude třetí řada úspěšného německého seriálu s názvem Das Boot (v češtině byl uveden pod titulem Ponorka). Filmaři budou ve městě natáčet už příští týden.

Bývalá Fruta a historická náměstí

Městu se trvalý zájem filmařů i jejich pobyt finančně velmi vyplatí: jen tvůrci tohoto jednoho seriálu zaplatí do městské pokladny téměř jeden milion korun. Přesná částka činí 992 tisíc Kč bez DPH. Rada města v září a v říjnu schválila pronájem pozemků, budov a veřejných prostranství, které filmový štáb potřebuje, hned ve dvou smlouvách. Filmaři a herci k uměleckým scénám využijí mj. starou průmyslovou budovu po bývalé Frutě v Chomutovské ulici, dál budou také natáčet na Chelčického náměstí, na Hošťálkově náměstí, na Chmelařském náměstí a v několika dalších lokalitách. Začít mají 22. října.

Lidé v hlubinách i na pobřeží v době války

Seriál Das Boot se věnuje době druhé světové války a osudům lidí, kteří bojovali o přežití v hlubinách moře i v přístavních městech. Tvůrci sledují příběhy jak členů posádek v ponorkách, tak i obyvatel na pobřeží, například v okupované Francii. První řada seriálu vznikla v roce 2018 a u diváků měla úspěch, takže zanedlouho filmaři začali natáčet druhou a posléze i třetí řadu.

První dvě řady se natáčely i v ČR, ale ne v Žatci

Diváci v ČR mohli vidět zatím první řadu seriálu – minulý rok ji uvedla Česká televize. První dvě řady se kromě dalších zemí natáčely také v České republice, mj. na Slapech, v Praze, ve Vojně u Příbrami nebo v Lišanech u Rakovníka. Každá ze sérií má osm dílů. V Žatci ještě tvůrci tohoto díla nebyli, ale město „se dočká“ už zanedlouho ve třetí řadě seriálu.

(Foto nahoře: Česká televize)