Koupaliště se připravuje na sezonu, první v plánu je dětský den

Louny – I když to venku i po neobvykle studeném dubnu ani teď aktuálně pořád zatím nevypadá na očekávaný příchod příjemného jara s teplým počasím, koupaliště v Lounech už myslí rovnou na blížící se léto. První akce pro veřejnost v areálu má proběhnout ještě tento měsíc. Dětský den se plánuje na konec května a narušit by ho mohla pouze situace kolem Covid-19, pokud by se epidemie znovu zhoršila. Samotné koupaliště s napuštěnými bazény by mělo být připravené k otevření pro návštěvníky kolem poloviny června.

Pořadatelé doufají, že den dětí bude moci proběhnout

„Pokud to dovolí epidemiologická situace a vládní opatření, počítáme s tradičním dětským dnem v areálu koupaliště na sobotu 29. května. Chystáme soutěže, menší kulturní program i různá překvapení pro malé účastníky,“ uvedla ředitelka Lounské správy plaveckých areálů Andrea Kuďousková. Situace kolem Covid-19 se v posledních týdnech v ČR zlepšuje, děti se postupně vracejí do škol i na sportovní tréninky, připravuje se obnova provozu obchodů i restaurací, takže pokud by vše pokračovalo v tomto příznivém vývoji, mohly by se děti za dodržení určitých pravidel možná dočkat i oblíbeného dětského dne na koupališti.

Letní sezona by měla začít v polovině června

Pro všechny návštěvníky by koupaliště mělo být připravené k zahájení provozu kolem poloviny června. V současnosti už se areál chystá na blížící se rozjezd nové sezony. „Naši pracovníci sekají trávníky, prostříhávají keře, odvážejí nepořádek, sázejí zeleň,“ vypočetla ředitelka. Město nechá během května opravit dno v jednom z bazénů a návštěvníci se mohou těšit také na nový tobogán. Bazén má být hotov k 15. červnu a tobogán se podle posledních zpráv z města připojí zřejmě na začátku července.

O prázdninách mohou děti chodit na plavecké příměstské tábory, místa ještě jsou

Vedení koupaliště ve spolupráci s Plaveckou školou Žabloun připravily na prázdniny rovněž oblíbené příměstské plavecké tábory pro děti. Dva týdenní termíny jsou připravené na červenec a další dva na srpen, děti budou mít zajištěný zajímavý program právě v areálu koupaliště. Kromě koupání se vydají občas i na výlet, zajištěné budou mít také obědy. Tábory jsou vhodné pro děti od sedmi let. Rodiče mohou děti pořád hlásit, v turnusech jsou ještě volná místa.

(na snímku nahoře: sekání trávy v areálu koupaliště na konci dubna. Foto: Lounská správa plaveckých areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Lounech se od podzimu dočkají nové moderní plavecké haly

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci v nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště