Lidé v Lounech se v září dočkají nové moderní plavecké haly

Louny – Bazén o délce 25 metrů se šesti drahami, venkovní tobogán, sauny, moderní posilovna, bar s možností posedět i na terase venku – to vše nabídne veřejnosti dlouho očekávaná nově postavená plavecká hala v Lounech. První návštěvníci ji budou moci vyzkoušet od 11. září, na kdy město chystá slavnostní otevření.

Výstavba nové haly stála necelých 219 milionů korun. Byla to nejvyšší investiční akce města v jeho novodobé historii po roce 1990. Město nemusí platit úplně celou částku samo, protože se radnici minulý rok podařilo získat dotaci – příspěvek od ministerstva školství ve výši 40 milionů korun. Část nákladů bude radnice několik let ještě splácet, protože si ke stavbě vzala úvěr.

Bazény, vířivky, sauny, posilovna…

Kdy bude hala poprvé otevřena a na co se mohou těšit návštěvníci? „Slavnostní otevření plánujeme na 11. 9. 2020, ale v současné době se ještě řeší vydání povolení zkušebního provozu pro veřejnost,“ upřesnila na dotaz naší redakce Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Louny. „V nové hale bude pětadvacetimetrový bazén s šesti drahami, venkovní tobogán, divoká řeka, mnoho atrakcí v takzvaném vodním světě. Z vnitřní haly bude možné proplout do venkovní vířivky na terase. Připraveny jsou samozřejmě i bazénky pro nejmenší děti a jejich rodiče. Ve wellness části jsou dva druhy saun, vnitřní a venkovní odpočívárna, moderní posilovna,“ popsala některé z prvků Blanka Sunkovská.

Celková maximální kapacita haly v jednom okamžiku je podle ní 190 lidí, do plavecké části je to 120 návštěvníků. Vodní plochy v objektu mají dohromady výměru 510 čtverečných metrů. Budova má výšku sedm metrů a tobogán ční až do výše 16 metrů.

Otevřeno bude každý den do 21 hodin

Plavecká hala s posilovnou bude otevřena každý den včetně pondělků a víkendů vždy až do 21 hodin. Základní vstupné pro dospělého návštěvníka jen do vodní části s bazény má činit 120 korun na jednu hodinu, 150 na dvě hodiny a 180 na tři hodiny. U dětí od výšky 110 cm, studentů a seniorů jsou tyto částky 100, 130 a 160 Kč. Rodiče a jejich nezletilé děti přicházející společně mohou využít ještě trochu levnějších sazeb rodinného vstupného.