První máj netradičně: turisté pořádají pochod, během něj je možná i pusa pod břízkami

Podbořansko – Kdo chce strávit první máj možná trochu netradičním způsobem s přiměřenou dávkou zdravého pohybu (a třeba i políbit nejbližšího člověka nikoli pod třešní, ale pod břízou, když už se pustíme do hodně humorné nadsázky), může se zapojit do turistického pochodu s názvem Pod tiskými břízkami. Pořádá ho Klub českých turistů, odbor Podbořany, právě na prvního máje, tedy o svátečním pondělí 1. května. Pochod má dlouhou tradici, letos jde už o 31. ročník.

Start je od nádraží v Blatně

Startuje se v pondělí od železničního nádraží v Blatně na Podbořansku. „Registrace a start na trasu tam budou probíhat od 7.30 do 10 hodin. Kdo bude vyjíždět na pochod přímo z Podbořan, může nasednout na vlak s odjezdem v 8.25 – tím pojedeme hromadně jako skupina našeho klubu. Zájemci však mohou přijet na místo startu i jakkoli jinak podle svého uvážení a po vlastní ose,“ uvedla Jana Hoťková, předsedkyně KČT Podbořany.

Účastníci si mohou vybrat ze tří variant tras

Účastníci pochodu si podle své chuti a kondice budou moci vybrat ze tří tras o délkách 14, 22 nebo 28 km. Všechny vedou přes vesničku Tis u Blatna, která leží v centru oblíbené rekreační oblasti a podle níž se celý pochod i jmenuje. KČT Podbořany má kolem stovky členů, organizace vznikla v roce 1978, letos tedy završí 45 let své historie. Prvomájový pochod je otevřen pro širokou veřejnost.

(ilustrační foto nahoře: Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Kam na prvomájový výlet? Oblík se dostal mezi padesát tipů na nejzajímavější místa v ČR pro sváteční vycházku

ČTĚTE TAKÉ: Turisté pomohli vyznačit hned tři nové trasy v okolí zámku Stekník

ČTĚTE TAKÉ: Turisté a pomocníci vyznačili novou cestu. Je to první značená trasa, která vede do Valče ke krásnému zámku