Tři vlny temných příběhů v zámeckém parku. Čarodějka z Peruce startuje svou sezonu den před pálením čarodějnic

Peruc – Novou sezonu zábavných aktivit pro děti i dospělé v zámeckém parku v Peruci připravuje Hana Zemanová, která od jara do podzimu pravidelně provází návštěvníky po okolí zámku jako „čarodějka ze studánky“. Vystupuje při tom pod uměleckým jménem Hanunu. A kdy jindy by měla svou novou sezonu odstartovat než právě o víkendu, během nějž se tradičně budou pálit čarodějnice?

Klec na krkavce i čarodějův učeň

„Je to přesně tak. Začínáme tento víkend, a to už v sobotu 29. dubna. Program je připravený od 18 hodin a je velmi zajímavý – bude se odehrávat i po setmění, čarodějnice se budou objevovat ve třech vlnách,“ popsala Hana Zemanová. Na místě bude například medovina, klec na krkavce, čarodějův učeň a další zajímavé rekvizity a postavy. Účastníci se sejdou u Boženiny studánky, na první hodinu je připravený „rozjížděcí“ a zábavný program, potom budou následovat tři hodně temné čarodějnické bloky. „První temné vyprávění začne v 19 hodin, druhé temnější vyprávění přijde ve 21 hodin a třetí, nejtemnější část vše završí ve 23 hodin,“ popsala Hana Zemanová alias čarodějka Hanunu. Program má název Filipojakubská noc trochu jinak.

Od května do září pravidelné procházky s čarodějkou a zajímavostmi

Od května potom čarodějka Hanka rozjede svůj tradiční program pro turisty, kteří přijížději či přicházejí do Peruce prohlédnout si zámek, park, místa spjatá s pověstmi o Oldřichovi a Boženě, nebo také se slavným malířem Emilem Fillou. Návštěvníky provází vždy o víkendech, většinou v čarodějném kostýmu, a vypráví jim mnoho zajímavostí o Peruci a okolí. Sezona trvá od května do září, čarodějka se lidem věnuje obvykle v pěti procházkách za den, první bývá v 10.30 a poslední v 16.30 hodin. Procházka se dá v případě zájmu, například při výletu větší skupiny, udělat i ve všední den, avšak v tomto případě je potřeba termín nejprve domluvit (třeba na telefonu 775 333 891).

Nikdo se nemusí bát, už se na všechny těšíme!

Hana Zemanová v Peruci žije a tamní krajinu, památky i příběhy miluje. Dříve pracovala také jako průvodkyně na zámku ve Stekníku u Žatce. Blízko má i k umění a herectví, kdysi dostala i cenu na regionálním divadelním festivalu. Asi i proto teď velmi ráda předvádí naplno svou postavu čarodějky. „Už teď se těšíme na všechny návštěvníky! Nikdo se u nás nemusí ničeho bát, i když jde o čarodějnice a temné příběhy. Pokud by se přesto kvůli strachu někomu podlomila kolena, žádný problém, v parku je dostatek laviček, každému umožníme cestou posadit se,“ usmívá se Hana Zemanová.

ČTĚTE TAKÉ: Čarodějka Hanka celé léto vypráví lidem zajímavosti v zámeckém parku v Peruci

ČTĚTE TAKÉ: Pomlázku plete už 60 let. Problém je s proutky, protože ubývá vrb, říká Mirek z Peruce

ČTĚTE TAKÉ: Nový film Poslední závod o známém tragickém osudu dvou mladých lyžařů: kromě Krkonoš tvůrci natáčeli i v Lukově u Peruce

(na snímcích: Hana Zemanová jako čarodějka v lehkém letním kostýmu a dole také v temném a ponurém, který si vezme zřejmě pro současné „noir“ vyprávění. Foto archiv Hany Zemanové)