Město Louny podpoří pět praktických lékařů. Každému poskytne dotaci 50 tisíc na provoz ordinace a péči o pacienty

Louny – Pět praktických lékařů působících v Lounech by mělo dostat z rozpočtu města každý shodně 50 tisíc korun jako příspěvek na podporu provozu jejich ordinace a na to, aby dál pracovali v Lounech a pečovali o obyvatele města při jejich zdravotních problémech. Jsou to lékaři Lucie Betková Tylová, Iveta Bušáková, Jitka Helingerová, Tomáš Slavík a Anna Weberová.

Dotaci musí ještě schválit zastupitelstvo

S poskytnutím příspěvků v uvedené výši vyslovila souhlas rada města na své schůzi v polovině listopadu. Před vyplacením je musí ještě schválit zastupitelstvo města, které by mělo tuto otázku posuzovat v prosinci. Jedna z uvedených lékařek – Iveta Bušáková – je zároveň i členkou zastupitelstva.

Rada města navrhla i podporu pro hospic

„Rada města schválila podporu pro pět praktických lékařů ve formě dotace na podporu jejich ordinace a lékařské praxe v Lounech. Pro bylo všech sedm členů rady města, nikdo se nezdržel hlasování ani nebyl proti. Velmi si práce lékařů vážíme a děkujeme jim za péči o naše obyvatele. Kromě těchto lékařů radní schválili ještě také podporu rovněž ve výši 50 tisíc korun pro mobilní Domácí hospic svaté Terezie sídlící v Braňanech, který se stará rovněž o vážně nemocné pacienty z našeho města,“ vysvětlil Milan Rychtařík, starosta Loun. Všechny návrhy na příspěvky bude ještě posuzovat zastupitelstvo města, které se sejde 5. prosince.

Po novém roce má zahájit činnost nová ordinace

Podpoře lékařů i otázkám zdravotnictví se lounská radnice věnuje už delší dobu, od počátku letošního roku také město rozhodlo o možnosti vyplácet dotace lékařům, například i jako podporu při „rozjetí“ činnosti, tak aby se do Loun podařilo přivést nové zdravotníky, které město potřebuje. Od nového roku 2023 tak má začít ve městě působit další nová ordinace praktického lékaře. Příspěvek od města bude v tomto případě činit 250 tisíc korun s podmínkou, že lékař se zaváže, že bude provozovat ordinaci v Lounech minimálně pět let od zahájení činnosti. Aktuálně v Lounech působí dvanáct ordinací praktických lékařů pro dospělé. Ve městě však chybějí také například pediatři (dětští lékaři) nebo stomatologové (lidově zubaři).

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech začne pracovat nová ordinace praktického lékaře. Činnost rozjede po novém roce, do registrace přijme až 1000 pacientů

ČTĚTE TAKÉ: Hlavní prioritou je zlepšení zdravotnictví ve městě, chceme ale řešit i potíže s nedostatkem bytů a parkování, říká Milan Rychtařík, kandidát na starostu v Lounech

ČTĚTE TAKÉ: Druhý Lidl v Lounech: záměr otevřít novou prodejnu platí, termín začátku stavby ještě není přesně určen