Druhý Lidl v Lounech: záměr otevřít novou prodejnu platí, termín začátku stavby ještě není přesně určen

Louny – Stavba druhé prodejny řetězce Lidl, který v ČR patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším „značkám“ u zákazníků, se připravuje v Lounech. Prodejna vznikne v ulici Václava Majera. Potvrdil to Tomáš Myler, mluvčí společnosti Lidl ČR. Projekt je ještě stále v počáteční fázi příprav a plánování, přesný termín zahájení stavby bude teprve určen.

První prodejna v Postoloprtské ulici byla otevřena roku 2003

V Lounech už Lidl aktuálně jednu prodejnu provozuje, a to v Postoloprtské ulici poblíž výjezdu z města ve směru na Most. Ta byla postavena a poprvé otevřena v roce 2003 – tehdy byla mezi prvními prodejnami Lidlu v ČR. Až k ní přibude druhá na uvedeném místě v ulici Václava Majera, plánovaná na pozemku v blízkosti prodejny stavebnin VHV a menší benzinové pumpy, budou oba supermarkety Lidl od sebe vzdáleny zhruba tři kilometry. V okrese Louny jsou nyní v provozu celkem dvě prodejny Lidl, a to v Lounech a Žatci. Stavba další se připravuje jak v Lounech, tak také i v Podbořanech, takže v příštích letech bude mít řetězec v okrese už čtyři prodejny. V celé ČR jich má aktuálně více než tři stovky.

Přesný termín stavby bude teprve určen

„Společnost Lidl má záměr postavit novou prodejnu v Lounech, a to v lokalitě v ulici Václava Majera. Projekt je zatím v rané fázi příprav a plánování. Jakmile budeme mít k dispozici přesné informace o termínu zahájení stavby a plánovaném otevření nové prodejny, rádi je poskytneme veřejnosti,“ uvedl na dotaz naší redakce Tomáš Myler, mluvčí Lidlu.

Parkoviště pro 110 aut, nabíjecí stanice pro elektromobily, uvnitř širší uličky

Podle projektu má být u nové prodejny více než 110 parkovacích míst, samotná prodejna pak bude postavena podle moderních postupů, zaměřených kromě jiného i na ekologické principy a na snahu uspořit energie. „Využita bude modernější architektura, kladen bude větší důraz na ekologii a úsporu energií – například bude využito zateplení budovy, získávání zpětného tepla či podlahové topení. V nákupní ploše prodejny budou pro zákazníky o něco širší uličky, než jak je to v prodejně v Postoloprtské ulici. Majitelé aut s pohonem na elektřinu budou mít na parkovišti u prodejny k dispozici několik nabíjecích stanic pro elektromobily,“ prozradil několik chystaných zajímavostí Tomáš Myler.

Lidé v ČR nejvíc nakupují v Lidlu a Kauflandu – obě značky má stejný majitel

Společnost Lidl působí v České republice od roku 2003, kdy u nás postupně otevřela prvních padesát svých supermarketů. V současnosti jich je v ČR více než 300 a v celé Evropě, ale také v USA má firma přes 12 tisíc prodejen. Její úplně první prodejna byla otevřena v roce 1973 v Německu, odkud firma pochází. V České republice má společnost Lidl nyní kolem 13 tisíc zaměstnanců. Její prodejny patří dlouhodobě mezi nejnavštěvovanější a u zákazníků tedy i nejoblíbenější, což dokládají žebříčky podle výše tržeb. Podle serveru penize.cz měl největší tržby v ČR v segmentu prodejen potravin v posledních dvou letech právě řetězec Lidl, v těsném závěsu za ním potom byl Kaufland. Obě značky přitom vlastní stejná obchodní a ekonomická skupina Schwarz, pocházející rovněž z Německa, jejímž majitelem a šéfem je podnikatel Dieter Schwarz.

(ilustrační foto nahoře: společnost Lidl ČR)

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Město se zajímá o opuštěné obchodní centrum na sídlišti Louny – západ. Zvažuje i možnost objekt koupit

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Lidl má zájem postavit a otevřít prodejnu v Podbořanech. Termín ale ještě není upřesněný