Na silnici mezi Podbořany a Vroutkem začaly komplikace. Od půlky listopadu bude uzavřena úplně

Podbořansko – Dopravní komplikace a omezení začaly pro řidiče na hlavní silnici v úseku mezi Podbořany a Vroutkem, která dál vede do Lubence a na Karlovy Vary. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje o Dušičkách zahájila plánované opravy na této vozovce.

Silnice mezi oběma městy bude průjezdná ještě do 13. listopadu, avšak na trase budou platit omezení. Bude se jezdit kyvadlově a motoristé musí počítat se zdržením.

Objížďka přes deset kilometrů

Další komplikace pak nastanou od 14. do 30. listopadu. V tomto termínu bude uvedená silnice uzavřená úplně a řidiči na trase z Vroutku do Podbořan či zpět budou muset celý úsek objíždět přes Kryry a Očihov, případně přes Dvérce, Nepomyšl a Buškovice. V obou případech se cesta prodlouží o více než deset kilometrů.

Města Vroutek a Podbořany jinak dělí od sebe při cestě po silnici „od cedule k ceduli“ jen necelé čtyři kilometry. Brzy už bude otevřená také nedávno vybudovaná cyklostezka, která vede na okraji pole souběžně s uvedenou silnicí a cyklistům nabídne bezpečnější cestování mezi oběma sídly.

(Ilustrační foto nahoře: pixabay.com)