Situace v Lounech se zlepšila, dvě mateřské školy tento týden znovu obnoví provoz

Louny – Dvě mateřské školy v Lounech byly v závěru října uzavřeny kvůli výskytu koronaviru. Hygienici nařídili přerušení provozu a povinnou karanténu. V současnosti už se situace zlepšila a obě školská zařízení obnoví tento týden provoz.

Lepší je nevodit děti všichni najednou před osmou, ale průběžně

Do MŠ Kpt. Nálepky se děti budou moci vrátit od středy 4. listopadu. „Školka bude otevřena v běžném časovém režimu, tedy od 6 do 16 hodin. Během nucené přestávky jsme nechali provést dezinfekci všech prostor – tříd, šaten, kanceláří i dalších místností. Dvě společnosti nám na to poskytly sponzorský dar, za což jim moc děkujeme. I po obnovení provozu žádáme rodiče, aby dodržovali všechna hygienická a bezpečnostní pravidla, tedy roušky, rozestupy, dezinfekci rukou. Také aby se snažili odvádět děti do školky průběžně, a ne všichni těsně před osmou hodinou. Pak totiž dochází k velké kumulaci osob v malém prostoru, a to je rizikové pro možné šíření nákazy,“ uvedla Kamila Tišáková, ředitelka mateřské školy. MŠ Kpt. Nálepky byla z rozhodnutí Krajské hygienické stanice uzavřena od 20. října.

MŠ V Domcích začne od čtvrtka

Mateřská škola V Domcích byla rovněž kvůli výskytu Covid-19 uzavřena od 26. října. Provoz obnoví také tento týden – od čtvrtka 5. listopadu. „Bude to ještě trochu v omezeném režimu. Uzavřena zůstane jedna třída a děti z ní, které nemají nařízenou karanténu a přijdou do MŠ, budou připojeny do jiné třídy,“ vysvětlila ředitelka školky Lenka Fárová.

Pokud rodiče mohou být s dětmi doma, je to lepší, říká starosta

Podle starosty Loun Pavla Jandy, který sám v průběhu října prodělal nákazu virem Covid-19 (více podrobností si můžete přečíst ZDE), je znovuotevření dvou mateřských škol dobrá zpráva. „Vedení města je v neustálém spojení se všemi školkami a jsme připraveni nabídnout pomoc a řešení při jakékoli situaci. Přesto samozřejmě všichni víme, jak vážná je v současnosti v ČR epidemiologická situace, a tak bych rád požádal rodiče, pokud i nadále mají možnost zůstat s dítětem doma a nemusí nutně odcházet na jiné místo kvůli výkonu práce, aby toho využili. Omezení kontaktů a pobytu na veřejnosti je nejlepší prevence před možnou nákazou,“ uvedl starosta.

(Snímek nahoře: děti z Mateřské školy Kpt. Nálepky v Lounech při letošním vytváření halloweenských dekorací. Foto: MŠ Kpt. Nálepky)