Část lidí z podbořanské radnice jde do karantény. Jeden pracovník města měl pozitivní test na Covid-19

Podbořany – Po nedávné karanténě části pracovníků na Městském úřadě v Žatci se podobná situace opakuje i na radnici v Podbořanech. Jeden z pracovníků města měl pozitivní test na koronavirus. Nepracuje přímo jako úředník radnice, ale byl v kontaktu se zaměstnanci městského úřadu, a proto někteří úředníci museli během víkendu nastoupit do karantény.

Informaci potvrdil tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer. „Někteří úředníci mají nařízenou karanténu od krajské hygienické stanice, některým dalším nařídil karanténu zaměstnavatel. Všichni budou testováni na Covid-19,“ upřesnil tajemník. Karanténa trvá obvykle deset dní, člověk během ní se musí zdržovat doma a nesmí chodit na veřejnost, aby se snížilo riziko možného dalšího šíření viru.

Na začátku září šli do karantény lidé z radnice v Žatci

Podobná situace se objevila na počátku září na Městském úřadě v Žatci. Tam měla pozitivní test na Covid-19 tajemnice úřadu Helena Šmeráková. Přibližně dvacet jejích kolegů potom putovalo na deset dní do domácí karantény. U nikoho dalšího se ale při následných testech virus už neprokázal. Všichni pracovníci jsou nyní již v pořádku a po karanténě se vrátili do práce, stejně tak je již zdravá i sama tajemnice, u které nemoc měla naštěstí jen mírný průběh. Rozhovor s tajemnicí o tom, jak prožívala situaci ve složité době, si můžete přečíst ZDE.

Koronavirus v okrese Louny se objevuje i ve školách – i tam přináší nutnost karantén a komplikace či odkládání výuky. Covid-19 se už vyskytl ve čtyřech školách v okrese Louny, poslední z nich je zatím ZŠ Petra Bezruče v Žatci. Více podrobností si můžete přečíst ZDE.