Auta, rodina i tvoření. Výstaviště v Lounech znovu ožije, připraveny jsou hned tři výstavy najednou

Louny – Po dubnovém tradičním setkání pro milovníky zahrádek a jarní výsadby nyní o víkendu znovu ožije areál přírodního výstaviště v pěkném zákoutí u Ohře v Masarykových sadech v Lounech. Začíná se už v pátek ráno (19.5.), výstavy jsou hned tři najednou. Kdo má tento typ výstav pod širým nebem rád, neměl by váhat s účastí, protože další příležitost v Lounech bude potom až na začátku září.

Autosalon nyní bude slavit čtvrtstoletí

Tři výstavy mají název Autosalon Louny, Rodina a volný čas a Řemesla a kreativita. „Oblíbená výstava Autosalon Louny bude mít letos již svůj 25. ročník. Lidé budou moci obdivovat osobní a užitková auta, ale i motorky, čtyřkolky, obytné vozy, karavany a všemožné různé doplňky a vychytávky související s auty,“ uvedla Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, která tradičně pořádá výstavy v Lounech.

Bezplatné jízdy na čtyřkolkách pro malé i velké

Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program, například ukázky činnosti a zásahů hasičů či policistů. Kdo bude mít zájem, může se i bezplatně projet na čtyřkolkách. „Povozit se“ mohou děti i dospělí, jízdy budou vést odborníci a budou dbát na bezpečnost.

Sportovní a volnočasové aktivity, péče o děti, tvořivost…

Dalšími výstavami jsou už zmiňované „Rodina“ a „Řemesla“. V jejich rámci návštěvníci na výstavě najdou stánky s věcmi zaměřenými na sportovní životní styl, rodinné volnočasové aktivity, péči o děti, hračky, potřeby pro kojence a batolata, dále různé tvořivé „dílničky“, keramiku, umělecké ruční výrobky ze dřeva, textilu a dalších materiálů. I tyto výstavy mají mnoho dalších doprovodných akcí, a to zejména v sobotu a v neděli, například vystoupí mažoretky, mladí tanečníci, odborníci budou také předvádět ukázky výcviku dravých ptáků.

Výstaviště je otevřené od pátku do neděle

Výstavy potrvají od pátku (19.5.) do neděle (21.5.), pro návštěvníky je areál otevřen každý den od 9 do 17 hodin. Další výstava v Masarykových sadech v Lounech bude potom následovat až v termínu 1.-3. září, bude to akce Dům 2023.

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Výstava Člověk v přírodě začala. Každý rok se u nás doma vylíhne 400 kuřat, smějí se dva mladí chovatelé z Veltěž

(na snímcích: auta na výstavišti, možnost bezplatného svezení na čtyřkolkách i ukázky zásahu hasičů – to vše bude v programu tento víkend při třech výstavách v Lounech. Foto Výstaviště Louny)