Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech znovu začala pracovat

Podbořany – Ordinace po oblíbeném podbořanském lékaři Petru Rálišovi, který loni v září náhle zemřel, obnovila po čtyřech měsících činnost. O pacienty v ní bude pečovat nová lékařka MUDr. Zdeňka Šmejkalová. Ordinace zůstala sídlit i na stejné adrese – v Podbořanech v Kadaňské ulici. Poprvé otevřeno pro veřejnost, respektive pro pacienty, kteří byli v evidenci doktora Ráliše, měla ve středu 5. ledna.

Lékařka bude ordinovat tři dny v týdnu

Ordinace praktické lékařky pro dospělé bude mít ordinační hodiny vždy tři dny v týdnu, a to v úterý, ve středu a ve čtvrtek. „V úterý bude paní doktorka ordinovat v čase 7-10 hodin, ve středu od 13.30 do 17.30 hodin a ve čtvrtek od 12.30 do 17.30 hodin,“ informovala Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru Městského úřadu Podbořany.

Nového lékaře pro Podbořany hledal krajský úřad

Nového lékaře, který by převzal péči o několik tisíc pacientů z Podbořanska po zesnulém doktorovi, se během podzimu podařilo najít díky snaze krajského úřadu, který musel postupovat podle předepsaných kroků. Podbořanská radnice při hledání nového lékaře či lékařky se také snažila spolupracovat.

Novým členem rady města byl v prosinci zvolen Pavel Horský

MUDr. Petr Ráliš, praktický lékař pro dospělé, byl v Podbořanech velmi oblíbený, bohužel náhle zemřel loni v polovině září. Lidé ho měli rádi pro jeho vstřícnost, pečlivost a optimistickou a milou povahu. Ordinace měl v Podbořanech a Lubenci, v regionu se staral o stovky pacientů. Kromě své role lékaře působil také v některých sportovních organizacích ve městě a i v komunální politice. Mnoho let byl členem rady města. Zastupitelé loni v prosinci uctili jeho památku minutou ticha. Novým členem rady města Podbořan po zesnulém lékaři potom zvolili Pavla Horského.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Smutná zpráva: zemřel Petr Ráliš. Oblíbený lékař a člen rady města Podbořan

ČTĚTE TAKÉ: Pacienty po zesnulém doktoru Rálišovi by měl převzít nový lékař. Ještě to ale pár týdnů potrvá. Pokud lidé nemají potíže, nejlepší je vyčkat, říká starosta

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech kvůli zesílení epidemie po dvou měsících znovu obnoví činnost – od 18. listopadu