Očkovací centrum v Podbořanech po dvou měsících znovu obnoví činnost – od 18. listopadu

Podbořany – V polovině září provoz očkovacího místa po půlroce práce skončil, v polovině listopadu bude znovu obnoven. Tak vypadá aktuální situace kolem očkovacího centra v Podbořanech. Obnovení činnosti očkovacího místa ve městě pro veřejnost, v němž mohou lidé dostat vakcínu proti Covid-19, potvrdila tento týden podbořanská radnice. Centrum bude znovu otevřeno od 18. listopadu.

Otevřeno bude dva dny v týdnu

„Umístěno bude stejně jako dříve v Nádražní ulici u vstupní části do areálu Domova pro seniory. Otevřeno pro veřejnost bude zatím dva dny v týdnu, a to vždy ve čtvrtek a v pátek od 7.30 do 14 hodin,“ informoval tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

V létě lidé neměli zájem o očkování, teď znovu roste

Důvodem ke znovuotevření centra je podle něj znovu rychle rostoucí zájem lidí o očkování, což souvisí s aktuální novou vlnou epidemie Covid-19, která během října a listopadu v ČR velmi zesílila. Zatímco během léta epidemie ustupovala a lidé ztráceli zájem nechat se očkovat, protože mnozí si mysleli, že už je s koronavirem v ČR „konec“, nyní má situace opačný vývoj. Na konci léta řada menších očkovacích center včetně Podbořan nejprve omezila a pak zcela ukončila činnost, teď některá svůj provoz zase obnovují. O možném obnovení provozu očkovacího místa v Podbořanech hovořil starosta města Radek Reindl už minulý týden s tím, že radnice o tomto kroku uvažuje, nyní ho město oficiálně potvrdilo.

Nutná je předchozí registrace přes internet

Kdo bude chtít nechat se naočkovat v Podbořanech, musí se předem zaregistrovat přes internet v rezervačním systému, dodal tajemník. „Očkování bez předchozí rezervace tam nebude možné. Máme zkušenosti z okolních očkovacích center, a pokud tam chodí lidé bez rezervace, často to vyvolává dlouhé mnohahodinové fronty bez efektu,“ tvrdí tajemník. V rezervačním systému přitom ale v současnosti ještě není možné zadat jako požadované místo Podbořany. Možnost tam podle tajemníka doplní IT technici v nejbližších dnech a město pak o tom bude hned informovat, jakmile bude volba umožněna, dodal Martin Gutzer.

V podbořanském centru už zdravotníci naočkovali skoro 14 tisíc lidí

Očkovací centrum v Podbořanech zahájilo provoz letos 1. dubna a přerušilo ho 17. září. Zdravotníci v něm za tu dobu naočkovali skoro 14 tisíc lidí. Podbořanské centrum bylo po otevření třetím očkovacím místem pro veřejnost na území okresu Louny – další dvě byla v Lounech a Žatci. Centrum v Lounech bylo v provozu od března do počátku července, potom ukončilo činnost. Centrum v Žatci působí v areálu žatecké polikliniky a stále je v provozu – momentálně jako jediné v okrese Louny. Otevřeno je čtyři dny v týdnu: v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v pátek.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Epidemie sílí a s tím stoupá i zájem lidí o očkování. V Podbořanech se uvažuje o možnosti obnovení očkovacího místa

ČTĚTE TAKÉ: Podbořanské očkovací centrum za pár dní končí. Od dubna v něm dostalo vakcínu přes 13 tisíc lidí

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci zůstalo už jediné na území okresu Louny. Teď se přestěhovalo do budovy polikliniky