Epidemie sílí a s tím stoupá i zájem lidí o očkování. V Podbořanech se uvažuje o možnosti obnovení očkovacího místa

Louny, Podbořany – Epidemie znovu velmi sílí, v posledních dnech přibývá v ČR opět skoro kolem deseti tisíc nově nakažených lidí denně, stejně jako tomu bylo při jejím minulém podzimním a zimním vrcholu. Zároveň s tím stoupá i počet lidí, kteří třeba i přes své dřívější váhání se nyní chtějí nechat očkovat. V Lounech na konci října nabízel své služby tzv. „očkobus“ a zájemci o vakcínu stáli frontu táhnoucí se přes polovinu náměstí, podle některých ohlasů samotných účastníků čekali klidně i hodinu a půl, než na ně přijde řada. V polovině listopadu se tedy mobilní očkovací tým do Loun zase vrátí, očkování bude probíhat 15. a 16. 11. v prostorách dřívějšího očkovacího centra v areálu Nemocnice Agel Louny.

Žatecké očkovací místo je v trvalém provozu, do Podbořan přijede v pátek Červený kříž

Kdo by se chtěl naočkovat ještě dříve, třeba už tento týden, může využít služeb očkovacího centra na poliklinice v Žatci, které je ve stálém provozu čtyři dny v týdnu, anebo nyní jednorázově také nabídky zdravotníků z Českého červeného kříže (ČČK), kteří v pátek 5. listopadu rozloží své stanoviště v prostorách kulturního domu na Masarykově náměstí v Podbořanech. Akce je nazvaná Vánoce v pohodě, ČČK nabízí lidem nejen očkování proti Covid-19, ale také například změření hodnot krevního tlaku, cukru a podobných údajů, potřebných pro posouzení zdravotního stavu. ČČK ji pořádá ve spolupráci s městem Podbořany, zdravotníci budou nabízet lidem očkování (ve formě jednodávkové vakcíny nebo i tzv. třetí dávky, pozn. red.) a další služby od 12 do 15 hodin. Název Vánoce v pohodě odkazuje na to, že pokud se lidé nechají nyní očkovat, mohou prožít vánoční svátky se svými blízkými v klidu a bez obav, že by v té době se mohli dostat do problémů s případným těžkým průběhem nemoci po nákaze koronavirem.

Pokud se ukáže, že v Podbořanech mají lidé zájem, radnice obnoví na pár týdnů provoz očkovacího místa

Pokud by se ukázalo, že lidé v Podbořanech mají o očkování velký zájem, není vyloučeno, že by svou činnost na nějakou dobu znovu obnovilo podbořanské očkovací centrum, které od dubna do září působilo v prostorách u vrátnice v areálu domova seniorů. „Uvidíme v pátek, jaký bude zájem veřejnosti, ale je patrné, že v celé zemi zájem lidí o očkování stoupá. Pokud se potvrdí i v Podbořanech, jsme připraveni obnovit provoz očkovacího centra. Pracovalo by pak například dva dny v týdnu po dobu jednoho až dvou měsíců, tak aby lidé z Podbořan a okolí měli dostatečnou možnost nechat se naočkovat v blízkosti svého bydliště bez dojíždění jinam, tak jak to ostatně bylo už od jara,“ potvrdil starosta Podbořan Radek Reindl.

(na snímku nahoře: lidé stojí frontu na náměstí v Lounech při jednorázovém očkování v závěru října. Foto Milan Rychtařík – město Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Žatci zůstalo už jediné na území okresu Louny. Teď se přestěhovalo do budovy polikliniky

ČTĚTE TAKÉ: Podbořanské očkovací centrum za pár dní končí. Od dubna v něm dostalo vakcínu přes 13 tisíc lidí

ČTĚTE TAKÉ: Okres Louny se aktuálně přehoupl nad hranici 300 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Ve školách začne testování dětí a studentů