Sezona končí, turisté se vydávají na poslední pochody. Žatečtí jedou na výšlap do Kadaně, lounští zamknou chatu na Červeňáku

Louny, Žatec – Pětikilometrový pochod po okolí Kadaně, spojený i s návštěvou většiny památek a zajímavostí sousedního města na Ohři, přichystal Klub českých turistů Žatec na zítřek, sobotu 6. listopadu. Zároveň je to loučení s letošní turistickou sezonou – jde o poslední organizovaný pochod pro veřejnost, který letos KČT pořádá.

Nábřeží, kopeček, rozhledna, Katova ulička…

„Startujeme v Kadani kolem 13. hodiny. Do Kadaně plánujeme ze Žatce dojet linkovým autobusem, který odjíždí ze žateckého autobusového nádraží ve 12.33 hodin,“ upřesnila Věra Samková z KČT Žatec, pořadatelka pochodu. Trasa pěšího pochodu podle ní bude měřit kolem pěti kilometrů, účastníci půjdou například podél Ohře přes nábřeží Maxipsa Fíka, navštíví rozhlednu, Svatý kopeček, ve městě si prohlédnou historické opevnění a památky a protáhnou se i známou Katovou uličkou, což je nejužší starobylá městská ulička v České republice. Zpět do Žatce se vrátí opět autobusem kolem 17.30 hodin.

Zamykání chaty letos bude s koncertem

Tradiční rozlučku se sezonou pro turisty, výletníky a přátele připravili také provozovatelé Ejemovy chaty v Lounech. V minulých letech tam probíhalo oblíbené listopadové „zamykání chaty na Červeňáku“, které má tradici už několik desetiletí. Loni ale turisté museli tuto akci zrušit kvůli tehdejší epidemii Covid-19 a vládním bezpečnostním opatřením, spojeným se zákazem shromažďování. Letos je rozlučka koncipovaná v trochu jiném duchu a její součástí bude i večerní koncert. „Chata pro výletníky bude otevřená už od 11 hodin, koncert kapely DOTmy začne v 19 hodin,“ informovali pořadatelé. Protože i letos v posledních epidemie znovu sílí v další podzimní vlně, na místě budou dodržována všechna potřebná hygienická opatření, dodali organizátoři. Oblíbená turistická chata s restaurací a rozhlednou potom ukončí sezonu a výletníci ji budou moc navštívit znovu až příští rok v březnu.

(na snímku nahoře: Katova ulička v Kadani – nejužší starobylá ulička v ČR. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Chata s rozhlednou je oblíbeným cílem výletů už 110 let. Na Červeňáku se dá koupit i pivo Červeňák

ČTĚTE TAKÉ: Kam na výlet? Oblík se dostal mezi padesát tipů na nejzajímavější místa v ČR pro sváteční vycházku

ČTĚTE TAKÉ: Trempové ze Žatce: Milovník přírody a krajiny nachodí každý rok tisíc kilometrů. Často ho doprovází i desetiletý syn