Podbořanské očkovací centrum za pár dní končí. Od dubna v něm dostalo vakcínu přes 13 tisíc lidí

Podbořany – S klesajícím zájem lidí o očkování proti případnému těžkému průběhu nemoci způsobené virem Covid-19 končí svůj provoz i jednotlivá očkovací centra ve městech. Už na začátku července ukončilo činnost očkovací centrum pro veřejnost v Lounech, teď ohlásilo konec také očkovací centrum v Podbořanech.

Provoz v centru skončí 17. září

„Provoz bude ukončen v pátek 17. září. Lidé, kteří jsou v centru zaregistrováni, dostanou nejpozději do té doby druhou dávku. Nové registrace už centrum přes internet nepřijímá,“ uvedl tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer. Služeb podbořanského centra využilo více než 13 tisíc lidí. Centrum bylo v provozu od dubna, umístěno bylo ve vstupní části areálu Domova pro seniory v Nádražní ulici. „Od dubna do tohoto týdne zdravotníci v podbořanském centru naočkovali 13 200 lidí,“ upřesnil na dotaz naší redakce Martin Gutzer.

Zájemci z Podbořanska mohou jet do Žatce nebo Kadaně

V okrese Louny nadále zůstane v provozu už jen očkovací centrum v Žatci. „Lidé z Podbořan a okolí, kteří by měli zájem o očkování, se nyní mohou přihlásit do center v Žatci nebo v Kadani, kam to mají nyní nejblíže. Tam jim podají vakcínu,“ upřesnila Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru Městského úřadu Podbořany.  

V celé ČR je naočkována více než polovina lidí, teď už ale zájem klesá

V celé ČR má v současnosti ukončené očkování 5,8 milionu lidí, což je větší polovina populace. V posledních týdnech ovšem zájem veřejnosti o očkování výrazně klesl. Očkovací centra v menších městech postupně tlumí svou činnost na pár dní v týdnu nebo končí úplně. Stejně tak například ukončila v srpnu své služby dřívější tzv. velkokapacitní centra i ve větších městech v Ústeckém kraji, například v Ústí, Mostě či Děčíně. Očkování v těchto městech však neskončilo, ale přesunulo se do nemocnic.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech od srpna omezí činnost, očkovat bude jen dva dny v týdnu

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Lounech od července ukončí činnost. Splnilo cíl, pomohlo hlavně starším a méně mobilním obyvatelům. Mladí zájemci by teď museli čekat příliš dlouho

ČTĚTE TAKÉ: Zřízení center v Lounech i Podbořanech hodnotím velmi kladně, říká lékař a senátor Ivo Trešl