Modernizace sídliště v Lounech za 75 milionů korun začne až na jaře. Přibudou stromy, lampy, parkovací místa

Louny – Začátek revitalizace a modernizace veřejného prostoru na sídlišti Pod Kasárnami v Lounech se odkládá na příští rok, práce by měly začít v březnu. Původním termínem měl být už podzim letošního roku, teď bylo ale rozhodnuto o odložení, protože na sídlišti se zdržely práce na rekonstrukci vodovodních sítí, které tam probíhají v současných týdnech v několika výkopech.

První etapa začne v březnu

Informoval o tom starosta Loun Pavel Janda. „Na koordinační schůzce jsme rozhodli o odložení zahájení revitalizačních prací až na březen 2022. Tato první etapa prací začne v březnu a trvat by měla do léta. Ve výběrovém řízení město jako dodavatele pro tuto první etapu vybralo firmu Ekostavby Louny,“ uvedl starosta.

Celkové náklady mají činit kolem 75 milionů

Město naplánovalo a připravilo postupnou modernizaci sídliště, která bude probíhat ve třech etapách. Revitalizace je připravena na nadcházející tři roky, každý rok proběhne jedna etapa. „Celkové náklady na všechny tři etapy budou činit kolem 75 milionů korun. Na první etapu půjde přibližně 21,6 milionu korun. Městu se podařilo získat finanční podporu ze státního dotačního programu, a to v částce 6 milionů korun. Pro druhou i třetí etapu bude město také opět žádat o dotaci,“ upřesnil starosta.

Zeleň, parkování, stojany na kola, hřiště pro děti…

Na sídlišti na východním okraji města v lokalitě mezi ulicemi Čs. armády, 28. října a Karla Aksamita bydlí přibližně tisícovka lidí. V rámci revitalizace tam přibude například skoro dvě stě nově vysazených stromů nebo také stovka nově vytvořených parkovacích míst. „V současnosti je v lokalitě na sídlišti 198 parkovacích míst, nová kapacita sídliště bude 286 parkovacích stání,“ upřesnila už minulý rok Kateřina Todtová, vedoucí stavebního úřadu Městského úřadu Louny. Úplně nové budou také lampy veřejného osvětlení, lavičky, odpadkové koše, stojany na jízdní kola a další prvky. Součástí je rekonstrukce chodníků i dětských hřišť, vznikne i nová plocha pro venčení psů a prostor pro jejich cvičení v disciplíně agility.

(na snímku nahoře: část sídliště Pod Kasárnami. Foto Městský úřad Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Sto parkovacích míst navíc, nová hřiště pro děti, plocha pro pejskaře. Sídliště čeká velká proměna

ČTĚTE TAKÉ: Kromě dětí budou mít svá hřiště i psi. Radnice v Lounech připravuje hned dvě

ČTĚTE TAKÉ: Holčička při bobování nabourala do starého klepadla. Sušáky na sídlištích město řeší už deset let