Kromě dětí budou mít svá hřiště i psi. Radnice v Lounech připravuje hned dvě

Louny – Prolézačky, překážky, prvky ke skákání. Kromě dětí budou mít v Lounech v budoucnu svá speciální hřiště i psi. Stavbu prvních dvou chystá město Louny pro nejbližší dva roky. Jeden prostor pro výcvik psů a hraní s nimi budou mít chovatelé v Holárkových sadech a druhý na sídlišti Pod Kasárnami.

Psí hřiště bych uvítal

Informovala o tom Petra Kotková, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Louny. Na možnost zřízení hřiště pro psy se předtím ptal jeden z obyvatel města a své dotazy odeslal na radnici. „Mnoho lidí z Loun má doma psa. V některých jiných městech mají zřízená psí hřiště, která jsou výborná pro hry se psy. V Lounech je hodně dětských hřišť a mohlo by se najít i místo pro vybudování psího hřiště, kam může člověk chodit cvičit svého pejska. Tuhle možnost bych uvítal,“ uvedl Tomáš Klusal.

V Holárkových sadech začnou práce už letos

Odpověď z radnice by ho mohla potěšit, protože město uvedlo, že plánuje vytvořit hned dvě nová psí hřiště. První vznikne v prostoru Holárkových sadů a začne se dělat už v letošním roce. „Plocha bude sloužit pro volný pohyb psů, hřiště bude odděleno od okolních pozemků plotem se zavíracími dvířky, od blízkého obytného domu ho budou dělit i stromy.  Pro psy budou vytvořeny hrací prvky v podobě různých prolézaček, přeskoků například z pokácených zakřivených stromů, některé další budou vydlabané pro prolézání,“ vysvětlila Petra Kotková. Plocha v Holárkových sadech se začne tvořit letos v listopadu a úpravy mají trvat přibližně rok.

Druhé psí hřiště s prvky pro agility bude pod ulicí 28. října

Druhé psí hřiště by se mělo začít stavět pod ulicí 28. října, akce bude součástí proměny celého sídliště Pod Kasárnami. „Současná plocha v parku se tam už využívá jako psí louka, prostor k venčení psů. Teď se místo pro psy ještě trochu rozšíří a přibudou tam prvky pro výcvik agility. Tyto úpravy předpokládáme provést v letech 2022 – 2023,“ upřesnila Petra Kotková.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: V Holárkových sadech město nechá pokácet 170 stromů. Stovka nových zase pak přibude

ČTĚTE TAKÉ: Sto parkovacích míst navíc, nová hřiště pro děti, plocha pro pejskaře. Sídliště čeká velká proměna

ČTĚTE TAKÉ: Tuhé výkaly se dají sebrat, ale co s páchnoucí močí? Obyvatelka Loun upozornila na další problém, související s chovem psů