Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

Žiželice – „Které období je lepší, léto nebo zima? – Obě jsou prima!“ „Na světě je tolik lidí, a každý je jiný. … Ale pro všechny je důležité jídlo, pití, bez toho nelze žíti!“ Básničky s rýmy a vtipnými postřehy ze života v závěrečné pointě tvoří čiperná paní ze Žiželic u Žatce. Kromě toho také ráda plete pestré teplé barevné ponožky. Je skvělé, co všechno dokáže: paní Vlasta Mašková určitě zaslouží obdiv. Letos na jaře oslavila krásných devadesát let a je to nejstarší obyvatelka Žiželic.

Návštěvu v březnu epidemie neumožnila

Narozeniny měla už na konci března, ale tehdy panovala přísná bezpečnostní opatření kvůli vrcholící vlně koronaviru. Lidé z obecního úřadu na oslavenkyni a důležitou obyvatelku obce ovšem nezapomněli. Poblahopřát jí přišli, hned jak to bylo možné. Když se epidemie zmírnila a vláda uvolnila pravidla pro návštěvy a pohyb lidí, v závěru května se vydali s kyticí a dalšími dárky pogratulovat paní Maškové.

Bylo to pěkné odpoledne

„Návštěva u paní Vlasty nám udělala velkou radost. Jsme rádi, že se těší dobrému zdraví, má i plno elánu a tvůrčí energie. Ve svém zralém věku stále píše básně, dokáže to dokonce i bez brýlí, což je obdivuhodné. Poseděli jsme, popovídali si, bylo to pěkné odpoledne,“ uvedla starostka Žiželic Helena Makuková.

Hodně zdraví a milující rodinu!

Gratulanti z vedení obce přinesli paní Maškové kytici a v dárkové tašce i něco dobrého „na zub“. „Přejeme do dalších let dál hodně zdraví a ať zůstane nadále obklopena milující rodinou, což je pro každého z nás jedna z nejdůležitějších věcí,“ dodala starostka.

ČTĚTE TAKÉ: Chcete se vyfotit s hollywoodskými hvězdami? Stačí si udělat výlet do Stroupče

ČTĚTE TAKÉ: Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

(na snímcích: jubilantka Vlasta Mašková ze Žiželic a dole některé z jejích veršů. Foto: Helena Makuková)