Oblíbené dožínky v Peruci proběhnou po dvouleté pauze. Zábava je připravena na celou sobotu

Peruc – Dožínkové věnce, průvod jezdců na koních i strojů z novější zemědělské techniky, mnoho výpěstků z ovoce, zeleniny i dalších suvenýrů, hudba, divadlo, šermíři, celodenní zábava. Pokud ještě nemáte vymyšlený program na víkend, sobotní Krajské dožínky v Peruci u Loun jsou ideálním tipem. Pořadatelem je krajský úřad ve spolupráci s městysem Peruc a zemědělskými organizacemi. Letos jde už o 13. ročník tohoto oblíbeného setkání. Návštěvníci, kteří mají dožínky rádi, si na ně museli počkat déle než obvykle, protože minulý rok byly perucké krajské dožínky zrušeny kvůli tehdejší epidemii Covid-19.

Volná zábava začíná ve 13 hodin

Program je připraven na sobotu 11. září. Začíná ve 12 hodin tradičním průvodem účastníků, dožínkových hostů a přehlídkou starší i novější zemědělské techniky. Zemědělcům za jejich práci poděkují představitelé Ústeckého kraje i ministerstva, kteří také pozdraví všechny návštěvníky a popřejí jim pěknou zábavu. Na oplátku dostanou dožínkové věnce. Ve 13 hodin oficiality skončí a začíná kulturní program a pro všechny „volná zábava“.

Petra Černocká, Jaroslav Sypal, šermíři, sokolníci…

V programu vystoupí například zpěvačka Petra Černocká, herec a bavič Jaroslav Sypal, skupina historického šermu Vítkovci, Kroky Michala Davida Revival, Lounská třináctka, Staročeští heligonkáři a mnoho dalších účinkujících. Hlavní program v centru městečka a v zámeckém parku trvá do 18 hodin, na fotbalovém hřišti se pak rozjede ještě večer dožínková zábava, která skončí až ve dvě hodiny v noci.

Výstava zvířat i strojů

Návštěvníci si během dožínek mohou prohlédnout také výstavu drobného zvířectva od chovatelů z regionu, výstavu zemědělských strojů, ukázky své činnosti budou předvádět i hasiči, dovednosti dravých ptáků zase předvedou jejich cvičitelé ze skupiny Teir.

ČTĚTE TAKÉ: Do každého půllitru potřebujete tři šištičky. Den D je tady, sklizeň chmele začíná

ČTĚTE TAKÉ: Silná bouře zbourala v Postoloprtech pod zámkem chmelnici. Škoda se odhaduje na půl milionu

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami

(na snímcích: poslední krajské dožínky proběhly v roce 2019. Foto Ústecký kraj)