Staré hřiště na sídlišti nechá radnice zrušit. Místo něj vznikne malé parkoviště

Louny – Staré otřískané a polorozbořené hřiště pro děti a mládež na sídlišti v ulici Kosmonautů v Lounech nechá radnice zrušit. Na jeho ploše vznikne několik nových parkovacích míst. Rozbité hřiště, které děti ke hraní už dávno nevyužívají, bývá častým předmětem kritiky obyvatel z okolí, protože v lokalitě se namísto dětí teď mnohem častěji scházejí jiné skupiny, které pak dělají problémy.

V noci tu bývá dost hlučno

„Občas tu bývá v nočních hodinách dost hlučno. Jsou tam opilci nebo uživatelé drog, dělají rámus, musí se přivolávat městská policie,“ popsala Mária Primáková, jedna z obyvatelek sídliště. „Zajímalo by mě, co se bude se hřištěm dít dál. Podle dřívějších informací by mělo být zcela zrušeno, ale dosud tomu tak není,“ uvedla. Svůj dotaz ke hřišti odeslala v závěru června jako podnět na lounskou radnici.

Na ploše budou nová parkovací místa

Podle Zuzany Králové z Městského úřadu Louny ke zrušení hřiště skutečně dojde, a to během nejbližších týdnů až měsíců. „Radnice nechá odstranit všechny zbytky herních prvků, stejně tak i branku a celé oplocení,“ upřesnila Zuzana Králová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu. Na ploše po hřišti by potom mělo být vybudováno menší parkoviště. „Na základě podnětů od obyvatel z okolí vznikne na místě bývalého hřiště v ulici Kosmonautů parkovací stání pro vozidla,“ doplnil Roman Vik z odboru správy majetku Městského úřadu Louny.

V současnosti město pečuje o přibližně 40 dětských hřišť

Stará dětská hřiště, vzniklá většinou ještě v dobách socialismu, město Louny postupně ruší. Nahrazují je nová, s modernějšími herními prvky a vyššími parametry bezpečnosti. V současnosti lounská radnice pečuje na území města přibližně o čtyřicet dětských hřišť.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Kromě dětí budou mít svá hřiště i psi. Radnice v Lounech připravuje hned dvě

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště

ČTĚTE TAKÉ: Zastupitelé rozhodli: DDM Postoloprty se sloučí se školou a přestěhuje se do jejích prostor