Ústecký kraj pošle finanční pomoc do Stebna, Blatna, ale i Klučku. Zastupitelé rozhodli na mimořádné schůzi

Ústí, Podbořansko – Dva miliony korun pro Stebno, 200 tisíc korun pro Blatno a 500 tisíc korun pro Kluček na Žatecku, který také v červnu při jiné bouři o pár dní později postihla blesková povodeň – tolik peněz poskytne Ústecký kraj jako dar na obnovu obcí po přírodních katastrofách ze svého fondu pro mimořádné události. Rozhodlo o tom zastupitelstvo Ústeckého kraje tento týden na mimořádné schůzi. Další příspěvek z téhož fondu půjde i na jižní Moravu, kde katastrofa v závěru června řádila nejvíc. Pro Moravu zastupitelé schválili dva miliony korun.

Kraj pošle po bouřích ze svého fondu celkem 4,7 milionu korun

„Ústecký kraj tak na obnovu oblastí postižených červnovými ničivými bouřemi poskytne celkem 4,7 milionu korun. Peníze byly už odeslány,“ uvedl Martin Volf z tiskového oddělení krajského úřadu. „Chtěl bych poděkovat všem krajským zastupitelům za vstřícnost a ochotu sejít se kvůli mimořádné události neplánovaně v mimořádném termínu a za rozhodnutí pomoci postiženým obcím a rodinám v nouzi,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Zastupitelé se sešli kvůli pomoci po katastrofě tento týden v pondělí.

Mimořádné jednání zastupitelů zorganizovalo i město Postoloprty

Podobně se k mimořádnému jednání sešlo minulý týden i zastupitelstvo v Postoloprtech a rozhodlo o uvolnění finanční pomoci z rozpočtu města ve výši 500 tisíc korun. Vysokou částku vzhledem ke svému rozpočtu a počtu obyvatel poskytl také městys Nepomyšl. Jeho zástupci hned v závěru června krátce po uvedených událostech schválili poskytnout dar 300 tisíc korun.

ČTĚTE TAKÉ: Půl milionu jako pomoc od města! Zastupitelé Postoloprt schválili dar pro Moravu i pro Podbořansko

ČTĚTE TAKÉ: Město Louny schválilo finanční dar pro obce postižené bouří. Do pěti míst půjde přibližně sto tisíc korun

ČTĚTE TAKÉ: Za dva týdny lidé poslali jen v jedné sbírce pro Stebno 1,4 milionu korun. Pomoc pokračuje dál

(na snímku nahoře: jeden z poškozených domů ve Stebně, na střeše už se rýsuje opravená konstrukce. V obci stále pomáhají desítky dobrovolníků. Foto: Valentýna Bílá)