Po úterní průtrži mračen se snad už milovníci filmů dočkají. Letní kino nabídne zábavu hned na několika místech

Žiželice, Žatec, Jimlín – Ani o nadcházejícím víkendu nezůstanou milovníci filmů sledovaných pod širým nebem na Lounsku a Žatecku bez možnosti zhlédnout nějaké to „letní kino“. V provozu bude už tradičně areál stálého letního kina v Žatci, zájemci však mají šanci navštívit i jiná místa, která pro promítání filmů nejsou ještě tak obvyklá.

Bábovky v pátek na hřišti v Žiželicích

Jedním z nich je například sportovní areál u fotbalového hřiště v Žiželicích. Páteční večer tam lidem zpestří Letní putovní kino. To přes prázdniny objíždí města i menší obce v ČR. Na začátku srpna (6.8.) bude promítat také například v Holedeči, rovněž na tamním hřišti. Příznivci letního kina budou moci v pátek večer (16.7.) v Žiželicích vidět nový český film Bábovky s Ondřejem Vetchým, Lenkou Vlasákovou, Markem Taclíkem a mnoha dalšími známými herci. Začátek je ve 21.30 hodin.

Od soboty Kinematograf na Novém Hradě

Od soboty se na čtyři dny usadí na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně další pojízdné letní kino, známý Kinematograf Bratří Čadíků, který se na zámek vrátí po roční přestávce. Promítat bude od soboty do úterý české filmy v tomto pořadí: 3Bobule (17.7.), Havel (18.7.), Meky (19.7.) a Světáci (20.7.) Začátek každého z filmů je vždy rovněž ve 21.30. Potom se kinematograf na další čtyři dny přesune do zámecké zahrady v Postoloprtech, kde bude pro fanoušky připraven až do soboty 24.7.

Pozadu nezůstane ani stálé letní kino v Žatci

Bez náplně práce o nadcházejícím víkendu samozřejmě nezůstane ani tradiční letní kino v Žatci, což je poslední stálé letní kino s pravidelným celoprázdninovým provozem na území okresu Louny. Promítá vždy v režimu od čtvrtka do neděle, zajít na film tam můžete klidně už dnes, ve čtvrtek 15. 7. Na tento víkend jsou připraveny filmy Tom a Jerry, Godzilla vs. Kong, Na tahu a Nikdo. Začátky jsou rovněž od 21.30 hodin.

Podbořanskou premiéru zrušila bouře a průtrž mračen

Tento týden v úterý se mělo poprvé promítat i v rámci letního kina na koupališti v Podbořanech. Tato premiéra však musela být odložena kvůli prudké průtrži mračen, která daný večer postihla celý region. Další film je připraven na následující úterý 20. 7., měla by to být česká komedie Casting na lásku.

(na snímku – Letní putovní kino na jedné ze zastávek v ČR. V pátek bude v Žiželicích. Foto: Letní putovní kino)