Husova ulice v Žatci se po třech měsících znovu zavírá. Objížďky a další komplikace potrvají do konce června

Žatec – Po třech měsících se bude v Žatci znovu zavírat frekventovaná Husova ulice v oblasti u muzea a evangelického kostela. Uzavírka začne v pondělí (19. 6.) a potrvá skoro dva týdny – až téměř do konce června. Řidiči budou muset „kličkovat“ v objížďkách přes několik menších ulic v okolí, odklánět se budou také trasy autobusů městské dopravy.

Uzavírka potrvá od 19. do 29. června

Současná uzavírka potrvá od 19. do 29. června, informoval v pátek odpoledne Tomáš Kassal, tiskový pracovník žatecké radnice. Uzavřený bude úsek Husovy ulice mezi evangelickým kostelem a bývalou cukrárnou Margaretka. „Důvodem je pokračující stavba nových bytových domů ve spodní části Husovy ulice, teď se bude pracovat na vodovodních přípojkách,“ uvedl Tomáš Kassal. Naposledy byl stejný úsek ulice uzavřen na deset dní letos v březnu a i tehdy se pokládaly vodovodní a také kanalizační přípojky.

Uzavřeno je nyní hned několik ulic ve městě

Aktuálně je v Žatci uzavřeno již několik ulic najednou, například Pražská, Vrchlického v oblasti u Mládí a letního kina, teď se přidá další frekventované místo, což vyvolá objížďky, dopravní komplikace a stres řidičů kvůli možnému zpoždění. Někteří lidé své dojmy z uzavírky už předem okomentovali na sociálních sítích města. „Budu vstávat o hodinu dřív, abych se včas dostala do práce. V Žatci, to je opravdu mazec,“ napsala například Mirka Hanzlíková. „Člověk kvůli kolonám aut na objížďkách pomalu ani neodjede od baráku, ale to ještě není takový průšvih, jako když mezi auty musí kličkovat děti, které jdou do škol,“ zmínila také Sabina Häckelová.

Bytové domy mají být hotové v létě

Čtyři nové bytové domy naproti kostelu a muzeu se staví od roku 2021, hotové mají být letos v létě. V lokalitě vznikne 38 nových bytů, v přízemí by se v případě zájmu podnikatelů a firem mohly objevit i nové obchody či kanceláře.

(na snímku nahoře: kruhový objezd u evangelického kostela v Žatci a z něj nahoru do mírného kopečku vedoucí Husova ulice. Právě tato část bude od pondělí na více než týden uzavřena. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Pražská ulice se znovu zavírá, v krátké době už potřetí. Na řidiče čekají dlouhé objížďky, u autobusů se ruší některé zastávky

ČTĚTE TAKÉ: Dopravní komplikace v Lounech: zavírá se výjezd u Chlumčan. Kdo bude chtít do Prahy, musí nejprve projet celé město v opačném směru

ČTĚTE TAKÉ: V Husově ulici u muzea se pomalu dokončují nové bytové domy. Do léta bude 38 nových bytů, v přízemí i obchody či kanceláře