V Husově ulici u muzea se pomalu dokončují nové bytové domy. Do léta bude 38 nových bytů, v přízemí i obchody či kanceláře

Žatec – V Žatci vstupuje do závěrečné fáze výstavba čtyř nových bytových domů ve spodní části Husovy ulice v prostoru u sokolovny, regionálního muzea a evangelického kostela. Ve čtyřech domech vznikne celkem 38 nových moderních bytů. Byty se staví od jara 2021 a práce mají být hotové letos v létě.

Stavbaři teď obsadili chodník, uzavřený bude do léta

Stavební firma v současnosti požádala žateckou radnici o možnost dočasného záboru přilehlého chodníku v Husově ulici; jde o úsek o délce asi sto metrů. Městský úřad Žatec zábor chodníku povolil, a to až do 31. srpna letošního roku. Chodník stavaři obsadili a osadili zábranami a mobilním plotem už od minulého týdne. K dokončovacím pracím potřebují přístup ke dvěma ze čtyř nových budov právě z Husovy ulice. Situace v Husově ulici tak nyní vypadá skoro stejně jako v blízké souběžné ulici Volyňských Čechů. Také tam probíhá stavba – přestavba bývalých papíren na kuželnu a archiv – a i tam je kvůli ní v mírném kopečku směrem z města na stejné straně ulice hned nad kruhovým objezdem ohraničený chodník, který lidé nyní nemohou používat kvůli probíhající stavbě a související bezpečnosti. „U papíren“ má zábor chodníku trvat o něco kratší dobu – jen do konce června.

Ze čtyř desítek nových bytů jsou už některé prodané

V Husově ulici vyrůstají čtyři nové bytové domy. Celkem v nich bude 38 nových bytů různých velikostí a dispozic, ty „nejluxusnější“ rezidence budou mít plochu až 118 metrů čtverečných, naopak nejmenší 1+KK mají velikost kolem 31 metrů. Domy a byty buduje firma VHS Holding, rezidenční areál má „pracovní název“ Byty u parku. V přízemí budov budou i menší komerční prostory k možnému využití jako obchody nebo kanceláře. Domy se staví od počátku roku 2021, hotovy budou letos v létě. Mnohé z bytů již jsou i zamluvené a prodané, neboť firma je začala nabízet zájemcům formou rezervačních smluv již loni v červnu.  

ČTĚTE TAKÉ: Pozor u bývalých papíren. Chodník je zrušený, ulice užší. Dopravní omezení potrvají až do konce června

ČTĚTE TAKÉ: Nový supermarket Norma v Žatci: samotná stavba začne zřejmě na podzim, říká šéf

ČTĚTE TAKÉ: Město nechá zrušit autobusové zastávky v Husově ulici u muzea v Žatci. Místo nich bude víc parkovacích míst a bezpečnější přechod

(na snímcích: dva z bytových domů při pohledu od kraje Husovy ulice. Stav je po dokončení hrubé stavby v únoru 2023, chodník pod nimi již stavbaři obsadili. Dole je nákres finální podoby domů při pohledu zhruba ze stejného místa a na posledním snímku jsou čtyři nové bytové domy při pohledu od jihu, v pozadí je věž evangelického kostela a vpravo dole házenkářské hřiště u sokolovny. Foto firma VHS /2/ a Libor Želinský /1/.)