Pro Maxíka, pro Lucku. Každý z prvňáčků dostal neobvyklý dárek – penál se svým jménem

Ročov – Osm dětí nastoupilo jako prvňáčci do své nové třídy v Základní škole Ročov. Městys Ročov pro ně připravil neobvyklý dárek, který jim bude připomínat slavnostní den v jejich životě. Každý z prvňáčků kromě pamětního listu a čokolády „do kapsy“ dostal i stylový penálek s pastelkami a dalšími školními pomůckami, vyrobený z bukového dřeva. Na penálu pro každého malého „oslavence“ je vytištěné jeho jméno, dále také krátký text přivítání a znak městyse Ročova.

Škola má budoucnost, máme radost

„Stejný dárek jsme dávali nově příchozím školákům také minulý rok. Jsem rád, že rodiče dětí mají o naši školu zájem, že prvňáčci se k nám hlásí a že škola má budoucnost. Přivítání na začátku školního roku je pro nás vždy velmi milá role, máme z toho radost,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour, který děti uvítal v novém školním roce společně s místostarostkou Vlastou Petrovou. Všem školákům popřáli hodně úspěchů a krásných vzpomínek na dětství a pracovníkům školy zároveň poděkovali za jejich činnost a náročnou péči o výchovu a vzdělávání dětí i v nedávné mimořádné době, spojené s epidemií Covid-19.

Chystá se oslava 125. výročí školy, do které jezdí i děti z Rakovnicka

Ročovská škola zároveň v letošním roce slaví 125 let od svého založení. V městečku během podzimu proběhne i malá slavnostní připomínka tohoto výročí s kulturním programem, občerstvením a přednáškou o zajímavých bodech z historie. Městys Ročov v minulém roce investoval přibližně 300 tisíc korun do údržby, rozvoje a vylepšení školní budovy, například šlo o výměnu oken nebo vymalování a modernizaci tříd. Škola se stará o žáky prvního stupně, kromě dětí z Ročova a dalších vesnic v okolí ji využívají i rodiny z nedaleké Třeboce, která leží už v okrese Rakovník.

ČTĚTE TAKÉ: Covid? Prázdniny? V ročovské škole se pracuje i v těchto dnech, řemeslníci tam mění okna

ČTĚTE TAKÉ: Prázdniny končí, ve středu se jde zase do školy. A opět to bude s rouškami a testy

ČTĚTE TAKÉ: V Ročově po více než roce přivítali nové občánky: dva kluky a tři holčičky

(Snímek nahoře: prvňáčci – ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com. Snímky dole: Vítání prvňáčků v Ročově, starosta je v modrém saku, a dárky, které děti dostaly. Foto: Vojtěch Václav Pour a městys Ročov)