Covid? Prázdniny? V ročovské škole se pracuje i v těchto dnech, řemeslníci tam mění okna

Ročov – I když jsou teď školy znovu už přes dva týdny zavřené kvůli zesílení epidemie koronaviru a nouzovému stavu vyhlášenému vládou, neznamená to automaticky u všech, že se v nich vůbec nic neděje. Například v Ročově u Loun tento týden ve školní budově pilně pracují řemeslníci. Vyměňují okna ve třídách i na chodbě.

Kvůli covidové pauze bude víc času na úklid

„Výměna oken byla plánovaná na dvoudenní podzimní prázdniny, tak aby práce neomezovaly výuku. Výuka ale teď stejně už delší dobu neprobíhá ze známých důvodů, a tak koronavirová pauza nahrává obci i firmě v tom, že je na všechny práce dostatek času a po výměně se nemusí tolik spěchat s úklidem, který by se jinak musel dělat o víkendu,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Druhá etapa výměny oken stojí 230 tisíc korun

Odborná firma ve škole vyměňuje osm oken ve dvou učebnách a další dvě velká okna na chodbě na schodišti. „Celkem tyto práce vyjdou na 230 tisíc korun,“ upřesnil starosta. Současná výměna navazuje na práce z roku 2018, kdy řemeslníci ve škole vyměnili první část oken na čelní části budovy. Pro příští rok plánuje vedení Ročova vyměnit ve škole také střechu.

Škola pomáhá i dětem z Rakovnicka

Škola v Ročově má za sebou už skoro 130 let historie, postavena a otevřena byla v roce 1896. V současnosti slouží pro žáky prvního stupně a kromě dětí z Ročova, Solopysk, Břínkova a Úlovic pomáhá i rodinám s malými školáky z Třeboce, která ze správního hlediska leží už v okrese Rakovník.

Snímky: Vojtěch Václav Pour a Základní škola Ročov