Na R6 u Petrohradu bude několik týdnů platit omezení rychlosti na 50 km/h. Důvodem je oprava blízké trati a pohyb stavebních strojů

Podbořansko – Na železniční trati Žatec – Podbořany – Plzeň pokračuje rekonstrukce svršku na různých místech Žatecka a Podbořanska a v souvislosti s tím se určitá omezení budou týkat i motoristů na hlavní silnici R6 Praha – Karlovy Vary. V úseku mezi Petrohradem a Lubencem mezi poli poblíž Petrohradu na Podbořansku bude několik týdnů platit maximální rychlost jen 50 km/h.

Stavební stroje budou najíždět hned ze dvou míst

Místo bude vyznačené několika výstražnými tabulemi a dopravními značkami. Důvodem omezení je očekávaný častý pohyb vozidel se stavební technikou a materiálem, která budou na silnici R6 v uvedeném úseku najíždět hned ze dvou míst z vedlejších účelových komunikací. Stavební stroje budou směřovat právě k opravě železnice, která u Petrohradu vede blízko silnice R6 a na okraji obce ji překlenuje.

Rámcový termín je 1. května – 31. července

Konkrétní termín není ještě zcela upřesněn, ale rámcový termín, během nějž musí všechny uvedené práce a omezení proběhnout a skončit, stanovil krajský úřad na 1. květen až 31. červenec. Teoreticky by tak mohlo omezení na „padesátku“ na uvedené silnici začít platit už tuto sobotu. Přesný termín bude záviset na aktuálním plánu a postupu prací. Všechny potřebné značky, výstrahy a omezení vyznačí stavební firma ve spolupráci se silničáři přímo na místě. Omezení bude platit několik týdnů, skončit musí nejpozději do 31. července. „Po ukončení prací nebo uplynutí stanoveného termínu musí být přechodné dopravní značení neprodleně odstraněno,“ uvedla Petra Kudrnová z odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje. S připravovanými změnami a omezeními provozu na R6 na začátku dubna vydala souhlas i Policie ČR, dopravní inspektorát v Lounech.

Vlaky na trati budou moci jezdit až stovkou

Železničáři na trati Žatec – Plzeň postupně upravují svršky trati, zmírňují některé oblouky, opravují mosty i přejezdy. Cílem je, aby po rekonstrukci mohly vlaky na trati v úsecích mimo města a obce jezdit rychlostí až 100 km/h.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: V Libočanech se chystá velká výměna železničního mostu přes Ohři za 155 milionů korun. Práce začnou v srpnu

ČTĚTE TAKÉ: Pozor v Podbořanech! Nejdůležitější přejezd bude celý týden uzavřen, na řidiče čekají objížďky

ČTĚTE TAKÉ: Silnice z Postoloprt do Lenešic bude několik týdnů uzavřena. Oprava potrvá do konce června