Silnice z Postoloprt do Lenešic bude několik týdnů uzavřena. Oprava potrvá do konce června

Postoloprty, Lenešice, Louny – Na silnici mezi Postoloprty a Lenešicemi se chystá delší uzavírka. Trvat bude několik týdnů, možná i měsíců. Důvodem je plánovaná rekonstrukce silnice. Řidiči budou muset jezdit objížďkou přes Vrbku a Břvany.

Rámcový termín celé akce je 15. duben až 30. červen

Přesný termín uzavření silnice a zahájení prací ještě není znám, ale opravy komunikace a přechodné úpravy provozu jsou vymezeny do širšího rámce na období od 15. dubna do 30. června. Během této doby by měla celá rekonstrukce proběhnout a nejpozději do prázdnin pak všechna omezení skončit. Vyplývá to z aktuálně vydané vyhlášky odboru dopravy Městského úřadu Louny. „Na toto období jsme stanovili přechodnou úpravu provozu a změny dopravního značení v lokalitě. Důvodem jsou práce na opravě povrchu vozovky. Konkrétnější termíny prací a uzavírek budou na místě a v okolí postupně upřesňovány,“ uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru.

Práce proběhnou ve třech etapách. V jedné bude kyvadlový provoz a ve dvou úplné uzavírky

Silnice z Postoloprt do Lenešic vede nejprve zatáčkami mezi poli a pak podél jižního břehu Lenešického rybníka, který je největší vodní plochou v okrese Louny. Práce na opravě silnice budou probíhat v několika etapách. Různý bude i rozsah omezení. V první etapě se bude opravovat cesta na hrázi rybníka a po uvedené silnici bude možné projet v omezeném provozu. Jezdit se bude kyvadlově jedním pruhem a maximální rychlost tam bude snížena na 30 km/h. V dalších etapách, ve druhé a ve třetí, přijde na řadu oprava úseků „mezi poli“. Během těchto etap bude platit uzavírka silnice a zákaz vjezdu v obou směrech. Motoristé budou muset využít uvedené objížďky. Opravu silnice zajistí stavební firma Herkul z Mostecka.

(ilustrační foto nahoře: pohled na Lenešický rybník ze silnice při příjezdu od Postoloprt. Vozovka podél rybníka se bude také opravovat. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Velké změny v Postoloprtech: nové názvy pro dvě náměstí, nový nápis u zastávky autobusů

ČTĚTE TAKÉ: Co bude s tradičním domem dětí a mládeže? Radní ho chtějí sloučit se školou. Budova už dětem zřejmě sloužit nebude

ČTĚTE TAKÉ: Koupí město zchátralý zámek? Rozhodování bude hodně těžké, vyplývá z ohlasů z Postoloprt