Pozor u Rané a Libčevsi při cestě z Loun do Mostu či Lovosic. Jedna ze silnic bude kompletně uzavřena, doprava v okolí výrazně zhoustne

Lounsko – V oblasti Rané, Kozlů, Libčevsi a dalších osad na severu Lounska začnou po neděli dopravní komplikace kvůli plánované opravě silnice. Jedna z důležitých silnic bude déle než měsíc uzavřena v obou směrech, na ostatních trasách v okolí zhoustne doprava kvůli objížďkám. Týká se to vytížených lokalit, kudy vedou hlavní silniční tahy Louny – Most, Louny – Lovosice a Most – Lovosice.

Úplná uzavírka potrvá déle než měsíc

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) na nadcházející jaro naplánovalo opravu zhruba pětikilometrového úseku silnice Hořenec – Libčeves, ležícího na hlavním tahu Most – Lovosice. Kvůli tomu bude tato silnice nyní od středy (15.3.) kompletně uzavřena, a to už v úseku od křižovatky nad Kozly. Úplná uzavírka potrvá od 15. 3. až do 19. 4., rozhodl tento týden Krajský úřad Ústeckého kraje. Řidiči jezdící z Mostu do Lovosic (a podobně i v opačném směru) budou muset jet objížďkou přes Kozly, dále krátce směrem na Ranou a Louny a potom uhnout na Libčeves „po jižní trase“ po silnici 249. Cesta se kvůli objížďce prodlouží oproti původní trase přibližně o šest kilometrů.

Na cestách u Rané, Odolic a Libčevsi přibude mnoho vozidel kvůli objížďkám

Řidiči, kteří cestují z Loun do Mostu, se musí také připravit na určité komplikace a být opatrnější. Jejich trasa se sice neprodlouží, ale v úseku nad Ranou u Odolic a Bělušic je čeká mnohem větší hustota dopravy, protože přibude mnoho vozidel kvůli uvedeným objížďkám. Totéž se bude týkat i motoristů jedoucích z Loun do Libčevsi či pak dál do Lovosic.

Úplná uzavírka skončí v dubnu, pak se až do července bude ještě jezdit kyvadlově

Úplnou uzavírkou to ovšem ještě neskončí, oprava uvedeného úseku bude trvat až do poloviny července. „Až skončí úplná uzavírka, provoz na silnici bude v určité míře obnoven, ale jen zčásti. Hned od 20. 4. na úplnou uzavírku naváže částečná uzavírka. Auta pak budou jezdit kyvadlově vždy v jednom pruhu, provoz na místě budou řídit silničáři s vysílačkami,“ upřesnila Petra Kudrnová z odboru dopravy krajského úřadu.

Za opravu silnice zaplatí ŘSD přes 60 milionů korun

Opravu uvedené silnice zajistí firma Ekostavby Louny. ŘSD jí za to zaplatí více než 60 milionů korun. „Práce potrvají šestnáct týdnů, jejich součástí je kompletní oprava povrchů vozovky, krajnic, pročištění propustků, oprava zábradlí, svodidel a další činnosti,“ doplnila Dana Zikešová, mluvčí pobočky ŘSD pro Ústecký kraj, která sídlí v Chomutově.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)