Po dlouhé pauze se otvírají bazény. První plavali lidé v Postoloprtech, Louny a Žatec se brzy přidají

Louny, Postoloprty, Žatec – Po posilovnách, tělocvičnách či kluzištích se dočkají i milovníci plavání. Po téměř dvou měsících nucené koronavirové pauzy se znovu otevírají kryté bazény a plavecké haly i v okrese Louny. Jako první si mohli lidé přijít zaplavat do bazénu v Postoloprtech, v pondělí bude pro veřejnost otevřen také bazén v Žatci. V Lounech v plavecké hale je v provozu zatím sauna, termín otevření hlavního bazénu bude ještě upřesněn.

Maximální počet je 30 lidí, dobré je zavolat si předem

„Otevřeli jsme v pátek ve 12 hodin. Lidé už mohou chodit plavat. Stále však platí určitá bezpečnostní opatření proti šíření Covidu. V našem bazénu je počet návštěvníků v současnosti omezen na maximálně třicet lidí, což odpovídá nařízení jedna osoba na 15 metrů provozní plochy. Kdo se chce vydat do bazénu, může si předem zavolat na recepci, kde mu pracovníci řeknou, jaká je v daném okamžiku aktuální návštěvnost, aby případně nemusel před bazénem dlouho čekat, než se místo uvolní,“ popsala Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty, která provozuje městský bazén.

V prosinci malá kompenzace za pauzu: 20 % sleva vstupného

Všichni návštěvníci postoloprtského bazénu s výjimkou těch, kteří mají zaplacené permanentky, budou mít v prosinci slevu vstupného 20 %, což je malá kompenzace za to, že skoro dva měsíce do bazénu nemohli chodit. „Permanentkářům“ zase správa bazénu prodloužila dobu platnosti poukazů o šedesát dní, i když skutečná doba uzavírky byla o něco kratší.

V Žatci bazén otevírají v pondělí večer

V Žatci si mohou příznivci plavání poprvé přijít „skočit do vody“ v pondělí 7. prosince od 18 hodin. I v něm bude platit omezení maximálního počtu návštěvníků, na což budou dohlížet správci. Bazén má šest plaveckých drah a rozměry 25 x 12,5 metru. Na rozdíl třeba od Loun z něj vodu kvůli případným úsporám nákladů během koronavirové pauzy nevypouštěli. „Je to 550 tisíc litrů vody, výdaje jen na vypuštění a znovunapuštění by byly 70 tisíc korun. Celý proces opětovného napuštění by pak trval deset dní, takže by se otevření bazénu pro veřejnost zase protahovalo,“ uvedl správce bazénu Luboš Podroužek.

V Lounech zatím jen sauna, bazén bude v příštích dnech

V nové plavecké hale v Lounech otevřeli ve čtvrtek saunu, v pondělí začne plavání maminek s dětmi v menším bazénku. „Za první den do sauny přišlo více než třicet lidí. Děkujeme návštěvníkům, že nám zůstali věrní i po dlouhé pauze. Otevření hlavního bazénu připravujeme, budeme se snažit ho poskytnout pro veřejnost co nejdříve. Termín určíme a oznámíme po poradě v pondělí,“ sdělila Andrea Kuďousková, ředitelka Lounské správy plaveckých areálů.

(Na snímku nahoře: plavci v nové hale v Lounech letos v září)

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: Voda v bazénu v Postoloprtech zatím ještě zůstala, ale možná i ona půjde pryč. Provozovatelé šetří, kde se dá

ČTĚTE TAKÉ: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?