OBRAZEM: První návštěvníci v nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

Louny – Markéta Fenclová (25) pochází z Rakovníka, ale už přibližně rok žije v Lounech. Pracuje v Praze na letišti v celním skladu, a když má volno, ráda sportuje. V pátek 18. září byla mezi návštěvníky nové plavecké haly v Lounech, kterou město vybudovalo za více než 200 milionů korun a slavnostně ji otevřelo před týdnem.

„Jsem tady úplně poprvé a moc se mi tu líbí. Občas jezdím plavat i do haly v Rakovníku, kde jsem dříve bydlela, teď určitě budu chodit sem častěji. Tato hala se povedla, je tu pěkné moderní prostředí,“ pochválila Markéta (na hlavním snímku nahoře nad článkem), která plavala ve vnitřním bazénu v prosklené budově.

Pohodička ve vířivce

Menšího bazénu venku pod širým nebem s teplou vířivkou si užívaly kamarádky Petra Horová a Lenka Ondráková z Loun. „I my jsme tady poprvé. Vypadá to hezky, vše je příjemné, pěkně se tu odpočívá. Zase určitě někdy přijdeme, to je jasné,“ smály se obě dámy (na prvním snímku pod článkem dole).

Mezi návštěvníky byli i muži, zaplavat si přišli například dorostenci z basketbalového klubu v Lounech. „Trochu si zazávodíme v kraulu, trochu si i odpočineme při pomalejších stylech. Protáhneme tělo po tréninku basketu,“ říkali kluci Adam, Jáchym, Filip a Radek (na dalším ze snímků dole).

Největší investice města v novodobé historii

Nová plavecká hala stála 218,7 milionů korun, z toho 40 milionů zaplatilo ministerstvo školství formou poskytnuté dotace, zbytek zajistí město Louny, které si na stavbu vzalo i úvěr. Je to největší investice města v celé jeho novodobé historii od roku 1990. Původní starou a technicky už nevyhovující plaveckou halu nechalo město zbourat, stavba této nové haly začala v listopadu 2018. Slavnostní otevření město uspořádalo 11. září.

V průměru zatím chodí 150 návštěvníků denně

V dalších dnech už hala „najela“ na běžný provoz. „Zatím vše probíhá v pořádku, za první týden se neobjevily žádné vážnější problémy. Průměrná návštěvnost je kolem 150 lidí denně, o víkendu byl zájem lidí ještě vyšší,“ uvedla na dotaz naší redakce Andrea Kuďousková, ředitelka Lounské správy plaveckých areálů. Stejná společnost se kromě krytého bazénu stará i o provoz letního koupaliště u Ohře.

Co všechno nová plavecká hala lidem nabízí a kolik stojí vstupenky, si můžete podrobněji přečíst ZDE.