Sváteční procházka může vést i do muzea. Na Štědrý den bude otevřeno jen jediné: v Lounech

Louny – Oblastní muzeum v Lounech bude o Štědrém dnu, v sobotu 24. 12., zřejmě jedinou kulturní institucí v celém okrese Louny, která bude mít i o tomto svátku otevřeno pro veřejnost. Lidé či rodiny na procházkách se tak budou moci v případě zájmu o svátečním dnu v muzeu zastavit, zažít opravdovou vánoční atmosféru a dozvědět se něco o kulturních i historických tradicích. Dalším „dárkem“ od muzea pro všechny návštěvníky je, že tento den nebudou muset platit žádné vstupné.

Vstup bude bezplatný

„Na Štědrý den budeme mít otevřeno od 10 do 16 hodin. Vstup bude bezplatný. Těšíme se na všechny návštěvníky,“ informoval ředitel Oblastního muzea Louny Jiří Matyáš. V muzeu aktuálně probíhá hned několik výstav, některé jsou i s vánoční tematikou.

V Žatci až příští týden od úterý do pátku

V dřívějších letech ještě „před covidem“ bývalo tradicí, že na Štědrý den bylo otevřené také Regionální muzeum v Žatci, ale letos tomu tak nebude. Muzeum bude o všech nadcházejících prosincových a lednových svátcích pro veřejnost zavřené, stejně tak i na Silvestra (31.12.). Mezi svátky ho zájemci mohou navštívit ve dnech 27. – 30. 12., a to od 13 do 17 hodin. Otevřena však v té době bude pouze hlavní budova muzea v Husově ulici nad evangelickým kostelem. Pobočky Křížova vila a Stará papírna zůstanou zavřené a pro návštěvníky budou k dispozici až v průběhu ledna.

(na snímku nahoře: Oblastní muzeum Louny a v pozadí věžička lounské radnice. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Velká sláva v muzeu v Lounech: skoro po třech letech znovu otevře svou opravenou hlavní budovu