Proměna náměstí pokračuje, kompletně nové by mělo být do konce května

Ročov – V Ročově pokračuje rekonstrukce náměstí a ulice u zdravotního střediska. Proměna má být hotová přibližně do konce května. Městys Ročov za opravu náměstí zaplatí kolem 3,7 milionu korun. Část prostředků bude moci uhradit z dotací, které se mu podařilo získat.

Práce začaly v polovině dubna. Komunikace kolem náměstí s místním názvem Na Kozině dostanou nový asfaltový povrch, přibude také několik parkovacích míst, vylepšeno bude odpočinkové místo s lavičkou u památné lípy.

Místo děr a bláta budou pěkné ulice a chodníky

„Pracovníci firmy Ekostavby na místě odvádějí dobrou práci, domluva s nimi je na vysoké úrovni. Proměna náměstí postupuje rychle vpřed a věřím, že na konci května budeme hotovi,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour. Zastupitelstvo podle něj schválilo dodatek smlouvy s firmou, který zahrnuje mj. vybudování velké zpevněné plochy u čp. 87, kde je zdravotní středisko. Vznikne tak prostor, který bude sloužit především návštěvníkům místního lékaře například k parkování a bezpečnému pohybu. Ještě v dubnu na náměstí bylo plno děr, blátivých cest a louží, teď budou na místě obrubníky, pevné ulice a chodníky.

V Ročově je i větší Mírové náměstí. Také v jeho případě se pro budoucnost uvažuje o možných úpravách v rámci projektu na vybudování chodníků podél hlavní silnice Louny – Rakovník, na kterém se už začalo pracovat.

ČTĚTE TAKÉ: Nové vozovky i klidné odpočinkové místo u lípy. V Ročově začíná oprava náměstí za 3,5 milionu

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Dolním Ročově, osadě se známým klášterem, lépe uvidí na cestu. Přibude třicet sloupů s osvětlením

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci zahrádek a květin se dočkají: v Lounech po dlouhé pauze tento pátek začne první letošní výstava

(Na snímcích: aktuální proměna náměstí v Ročově. Foto: Vojtěch Václav Pour)