Lidé v Dolním Ročově, osadě se známým klášterem, lépe uvidí na cestu. Přibude třicet sloupů s osvětlením

Ročov – V Dolním Ročově, kde leží i známý klášter, který je zajímavým turistickým cílem, i když je pro veřejnost většinu roku uzavřen, se obyvatelé dočkají nového veřejného osvětlení. Městys Ročov tam nechá provést velkou rekonstrukci současné sítě osvětlení. V osadě pod svahem a u silnice vedoucí z „horního“ Ročova k ní přibude třicet úplně nových sloupů se svítidly.

Cena je přibližně 1,5 milionu korun

„ČEZ bude pokládat kabely elektrické energie do země, a na to navazuje i náš záměr provést rekonstrukci osvětlení. V minulých letech jsme připravili potřebnou projektovou dokumentaci a uspořádali výběrové řízení. Teď už je i uzavřená smlouva mezi městysem a vybranou firmou a za pár dní by už měly začít práce v terénu. Nové veřejné osvětlení bude stát přibližně 1,5 milionu korun,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Chůze po osadě i příjezdové cestě bude bezpečnější

Lidé se mohou těšit na lepší osvětlení míst, kde žijí. Zvláště na podzim a v zimě, kdy se brzy stmívá, se díky tomu budou moci cítit bezpečněji, například lépe uvidí na cestu při chůzi nebo i při řízení auta a podobně. „Nová svítidla budou typu LED, osvětlení bude mít teplejší barvu,“ upřesnil starosta. Práce začnou během jara, hned jak to umožní vhodné počasí. Vzdálenost jednotlivých svítidel mezi sebou je pevně určená a zakreslená v projektu tak, aby světla rovnoměrně pokrývala všechna místa na komunikacích, dodal starosta.

Nová světla městys zřizuje i v dalších místních částech

V Ročově žije celkem kolem 550 obyvatel a v osadě Dolní Ročov je to přibližně patnáct lidí, zejména chalupářů. Nové osvětlení v minulých letech městys nechal zřídit i ve spádových Úlovicích a v budoucnu proběhne stejná akce také v Břínkově.

(na snímku nahoře: klášter s kostelem pod svahy Džbánu a kolem něj osada Dolní Ročov, foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Nevíte si rady? Ozvěte se, pomůžeme! V Ročově nabídli pomoc seniorům při registraci na očkování

ČTĚTE TAKÉ: Kultura je zastavená, sály jsou prázdné. A tak v Ročově vyměnili parkety

ČTĚTE TAKÉ: Cesta mezi zahrádkami v Žatci bude bezpečnější. Město zřídí veřejné osvětlení