Kultura je zastavená, sály jsou prázdné. A tak v Ročově vyměnili parkety

Ročov – Vynucené přestávky, kdy platí nouzový stav, všechna kulturní zařízení jsou povinně uzavřená a z hlediska nabídky pro návštěvníky se v nich „vůbec nic neděje“, šikovně využili v Ročově. Do prázdného kulturního domu se sokolovnou nastoupila na konci října odborná firma a pustila se do renovace parket.

Nové parkety by stály milion, renovace současných vyšla na 150 tisíc

Práce trvaly necelý měsíc, v současnosti už jsou parkety jako nové, krásně se blýskají. „Za zakázku jsme zaplatili 150 tisíc korun. Firma odvedla skvělou práci, parkety vypadají jako nové, přitom jsou jen odborně opravené, ošetřené a vyleštěné. Pro srovnání – cena nových parket pro plochu našeho tanečního a sportovního sálu by vyšla na jeden milion korun,“ uvedl starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

Plesy, tanec i badminton

Celý kulturní dům i se sokolovnou městys Ročov postupně zvelebuje už od loňského roku. „Nejprve jsme nechali opravit předsálí, šatny, potom jsme koupili nový nábytek – židle a stoly. Tento rok jsme vylepšili celý sál naší sokolovny a jsem rád, že už je hotová i renovace parket. Využili jsme pro ni čas koronavirového omezení všech kulturních i sportovních aktivit a pracovníci měli dostatek prostoru ke kvalitní opravě,“ popsal starosta. Sál se využívá například k plesům, kulturním pořadům, přednáškám, ale i ke sportu – třeba tanci či badmintonu. Proto jsou na parketách i čáry, potřebné pro badminton.

Během koronavirové pauzy se opravovalo i ve škole

V Ročově to není jediná aktivita při opravách objektů v obci, ke kterým vedení městečka využilo „koronavirové pauzy“. Na konci října další řemeslníci vyměnili také okna v budově školy. Děti do školy chodit nemohly, výuka probíhala na dálku, a tak řemeslníci při výměně oken měli v budově „klid na práci“ a ve třídách nikoho neomezovali, škola byla prázdná. Teď už zase ožila, protože 18. listopadu se do tříd po více než měsíci vrátili k výuce prvňáci a druháci.

(Na snímcích: oprava parket v kulturním domě a sokolovně, nový nábytek a dámy na plese v roce 2019. Fotografie poskytl městys Ročov)

ČTĚTE TAKÉ: Covid? Prázdniny? V ročovské škole se pracuje i v těchto dnech, řemeslníci tam mění okna

ČTĚTE TAKÉ: Stovky kamionů, rámus a zplodiny každý den. Lidé na trase Louny – Rakovník žádají stavbu silnice vedoucí mimo obce