Poškozený most u Postoloprt: oprava začne za pár dní, průjezd bude uzavřen už od března

Postoloprty – V Postoloprtech po skoro pěti letech dopravních omezení a kyvadlové jízdě „na semafory“ nyní už brzy začne oprava poškozeného mostu přes Ohři, po němž vede silnice ve směru do Března, Skupic či Jimlína. Pro řidiče to ovšem znamená, že průjezd po mostě bude nyní zcela uzavřen. A začíná se už za týden a půl – od 1. března.

Most bude zavřený od března do října

Podle původních předpokladů a sdělení radnice měla oprava mostu začít v dubnu, nakonec se termín zahájení posouvá již na březen. Most bude následně uzavřený až do 31. října. Vyplývá to z veřejné vyhlášky, kterou vydal odbor dopravy Městského úřadu Louny nyní v polovině února. Most bude uzavřen pro všechna vozidla s výjimkou aut, obsluhujících stavbu. V místě budou vyznačené objížďky, zákazy vjezdu i textové informace se sdělením o uzavření mostu. Kvůli uzavírce se budou měnit i trasy a i některé zastávky veřejných autobusových linek.

Město za opravu zaplatí přibližně 18 milionů

Opravu mostu bude vést stavební firma Gardenline z Litoměřic. Město, v jehož majetku je uvedený most, za opravu zaplatí zhruba 18 milionů korun. Most je ve zhoršeném technickém stavu od roku 2019, resp. tehdy to potvrdila prohlídka expertů. „Most má špatný stav křídel, do kterých zatéká, vznikají tam dutiny a trhliny, vypadávají kameny tvořící zdivo. Prokázala to odborná prohlídka, pak bylo nutné provoz na mostě omezit, aby objekt byl méně zatížen, než se opraví. Kyvadlový provoz a semafory kvůli bezpečnosti určil i dopravní inspektorát policie,“ vysvětlil starosta Postoloprt Zdeněk Pištora již loni na jaře.

Od listopadu má být provoz na mostě už znovu plynulý

Projekt na opravu mostu vypracovala firma Pontex sídlící v Praze, která se na dopravní stavby a z nich především právě mosty specializuje. Práce nyní potrvají až do podzimu a přibližně od listopadu by měl být most kompletně opravený a znovu průjezdný již bez problémů v obou směrech, plynule a bez všech omezení.

ČTĚTE TAKÉ: Náměstí bude stát 110 milionů a most na Březno 18 milionů. Dvě velké stavby v Postoloprtech bude vést stejná firma

ČTĚTE TAKÉ: Provoz na poškozeném mostě už řadu let řídí semafor. Město připravuje opravu

ČTĚTE TAKÉ: Poškozený most se semafory v Postoloprtech: oprava má začít v dubnu 2024, průjezd pak bude uzavřen úplně

(na snímcích: současný most přes koryto řeky pochází z roku 1909. Oprava začne již za pár dní, most bude neprůjezdný až do října. Foto Ladislav Černý – Mapy.cz)