Do čtvrté uzavřené školky v Lounech se děti vrátí příští pondělí

Louny – Mateřská škola Čs. armády v Lounech, která je od poloviny listopadu uzavřená kvůli výskytu Covid-19, obnoví provoz v pondělí 30. listopadu. Je to už čtvrtá mateřská škola v Lounech, která musela po rozhodnutí hygieniků na čas přerušit svou činnost kvůli koronaviru, zjištěného u někoho z pracovníků.

Pozitivní těst mělo několik pracovníků

„V naší školce měla pozitivní výsledek testu na Covid-19 jedna pedagogická pracovnice a několik dalších provozních zaměstnankyň. Hygienici rozhodli o uzavření školky od 16. listopadu. Zaměstnanci jsou v karanténě, probíhá dezinfekce v budovách. Mateřskou školu znovu otevřeme 30. listopadu,“ uvedla ředitelka školy Olga Kovaříková.

S dezinfekcí pomohlo město i pracovníci plavecké haly

„Kompletní dezinfekce všech prostor školky začala v pondělí. Město pro ni dodalo potřebné chemické prostředky a zapůjčilo i generátory ozónu. S dezinfekcí pomáhají i pracovníci městské plavecké haly,“ upřesnil starosta Loun Pavel Janda.

Zavřené byly školky i ve Slavětíně, Podbořanech či Žatci

V Lounech byly kvůli koronaviru od konce října postupně uzavřené už čtyři mateřské školy, v dalších městech či obcích našeho regionu totéž postihlo na nějakou dobu také některé další školky, například v Podbořanech, Slavětíně či Žatci.

(Ilustrační foto nahoře: Děti z MŠ ČSA v Lounech na archivním snímku v předvánočním období před dvěma roky. Foto archiv školky)

ČTĚTE TAKÉ: Hygienici v Lounech uzavřeli už čtvrtou školku. Prvňáci a druháci se naopak vrátí do lavic – po více než měsíci

ČTĚTE TAKÉ: Třetí školka v Lounech je teď mimo provoz, potíže byly i v Podbořanech

ČTĚTE TAKÉ: Můžu si něco zobnout nebo si i nalít panáka. Rodiče objevují výhody on-line třídních schůzek